Fall Out Boy wydaje „Heartbreak Feels So Good” z nadchodzącego albumu So Much (For) Stardust.

Multiplatynowa, rockowa formacja Fall Out Boy oferuje kolejne spojrzenie na swój wysoce oczekiwany nowy album „So Much (For) Stardust”, publikując zupełnie nową piosenkę „Heartbreak Feels So Good”.

Wydanie „Heartbreak Feels So Good” jest drugim numerem z nadchodzącego ósmego studyjnego albumu „So Much (For) Stardust”, który ukaże się 24 marca 2023 roku nakładem Fueled By Ramen/Elektra. Płyta została wyprodukowana przez Neala Avrona.

Równocześnie z ogłoszeniem albumu, zespół opublikował pierwszy singiel „Love From The Other Side”, który natychmiast wywołał globalną falę bezprecedensowej ekscytacji wśród fanów na całym świecie, która nie wykazuje oznak spowolnienia.
„So Much (For) Stardust” to powrót zespołu na wielu frontach; jednym z nich jest ponowne spotkanie z uznanym producentem Nealem Avronem, z którym zespół pracował przy trzech poprzednich albumach („From Under the Cork Tree”,” Infinity on High”, „Folie à Deux”).

– Neal nie tylko nauczył nas jak robić płyty, ale ma wyjątkową zdolność do poświęcenia czasu i skupienia się na nagraniu– dodaje Stump. – Dla nas to było oczywiste i naturalne, by znów się z nim spotkać w studiu, a on był na tyle łaskawy, że zgodził się z nami pracować.
 
„So Much (For) Stardust” będzie pierwszym albumem Fall Out Boy wydanym w barwach Fueled By Ramen/Elektraod czasu „Take This to Your Grave”, który 6 maja obchodzić będzie 20-lecie.

 Nasz zespół jest od dwudziestu lat jest ciągłym projektem artystycznym i mamy za sobą wiele początkowych punktów na tej drodze – mówi Pete Wentz. – Chcieliśmy stworzyć album, który połączy te punkty razem w coś nowego, ale wyrzeźbionego z naszych fundamentów. Fueled By Ramen i Elektra wydawały się idealnym domem dla tego przedsięwzięcia.
 
„So Much (For) Stardust” to następca wydanej w 2018 roku płyty „M A  N  I  A”, która zapewniała Fall Out Boynominację do Grammy. Album był trzecim z rzędu i czwartym w ogóle, który dotarł szczyt listy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
 
W lipcu 2021 roku Fall Out Boy wyruszył w THE HELLA MEGA TOUR wraz z Green Day i Weezer, grając na żywo przed ponad milionem fanów podczas wyprzedanej światowej trasy stadionowej.

Posłuchaj „Heartbreak Feels So Good”
Pre-Save albumu „So Much (For) Stardust”

Fall Out Boy

Fall Out Boy mają ugruntowaną pozycję jako jeden z najlepiej sprzedających się zespołów muzyki rockowejSiódmy studyjny album kapeli, „M A N I A”, zadebiutował na szczycie Billboard 200 w styczniu 2018 roku i zdobył nominację do Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy. Z płyty pochodzi przebój „The Last of the Real Ones”. W 2015 roku Fall Out Boy wydał platynowy, szósty longplay „AMERICAN BEAUTY/AMERICAN PSYCHO”, który zadebiutował na 1. miejscu notowania Billboardu i osiągnął szczyt iTunes w ponad 22 krajach. Dwa pierwsze single z wydawnictwa, „Centuries” i „Uma Thurman”, pokryły się odpowiednio 4-krotną i 2-krotną platyną. „AMERICAN BEAUTY/AMERICAN PSYCHO” to następca nominowanego do nagrody Grammy złotego albumu „SAVE ROCK AND ROLL”, który po premierze w kwietniu 2012 roku zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200 i pierwszym miejscu iTunes w 27 krajach. Krążek promowały hity „My Songs Know What You Did In The Dark (Light Em Up)” i „Alone Together”. Pierwszą płytą Fall Out Boy, która zadebiutowała na najwyższej pozycji amerykańskiej listy sprzedaży była pokryta dziś platyną „Infinity On High” z 2007 roku. W 2005 roku ukazała się przełomowa dla formacji płyta „From Under The Cork Tree”.

Fall Out Boy są również twórcami piosenki „Immortals„, która trafiła do produkcji Disneya „Wielka szóstka”- film zarobił 650 milionów na całym świecie.

Pochodzący z Chicago zespół Fall Out Boy tworzą Patrick Stump (wokal/gitary), Pete Wentz (bas), Joe Trohman (gitara) i Andy Hurley (perkusja).

Zespół trafił na okładkę magazynu „Rolling Stone” oraz innych prestiżowych periodyków. Ponadto ma na koncie występy w najpopularniejszych telewizyjnych programach, by wymienić tylko „Saturday Night Live”, „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, „The Today Show”, „America’s Got Talent” czy „The Voice”.