Joel Corry i Becky Hill nagrali wspólny numer
Posłuchaj kawałka „HISTORY”

Joel Corry, 5-krotnie nominowany do BRIT producent i DJ, wraca z nowym singlem „HISTORY”. Piosenka powstała we współpracy z królową sceny dance Becky Hill.

Zobacz na YT

Po wydaniu singla „What Would You Do?” – którego współtwórcami są David Guetta i Bryson Tiller – Joelspędza większość wakacji w trasie: od flagowych rezydencji na Ibizie i w Las Vegas, po występy na festiwalach na całym świecie, w tym na Benicassim, Tomorrowland i Lollapalooza Sweden.

W przypadku „HISTORY” artysta połączył siły z Becky Hill, tworząc porywający, taneczny hymn, który w każdej sekundzie jest produktem dwóch największych i najbardziej płodnych brytyjskich gwiazd. Wokalistka ostatni sukces zawdzięcza przebojowi „Crazy What Love Can Do” irównież spędza lato na największych festiwalach, m.in. na Creamfields, South Facing oraz wyprzedanej rezydencji na Ibiza Rocks. Ponadto artystka uświetniła finał Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet na stadionie Wembley, gdzie zgromadziło się ponad 87 tysięcy widzów.

Jestem wielkim fanem Becky Hill od lat i jestem zaszczycony, że mogłem z nią współpracować. W studiu od razu się dodaliśmy. Jestem podekscytowany, wydając z Becky ten banger. Razem tworzymy HISTORIĘ tego lata – mówi Joel Corry.

Nasze wspólne nagranie w końcu musiało się wydarzyć. Po omówieniu wielu pomysłów, Joel ciągle powtarzał słowo „history” i kwestię „widzę to teraz, Becky!”. Jego entuzjazm i pasja są zaraźliwe, a współpraca z nim była spełnieniem marzeń – dodaje Becky Hill.

Z pięcioma platynowymi płytami na Wyspach, pięcioma nominacjami do BRIT i ponad dekadą klubowych występów na całym świecie, Joel Corry jest jednym z najbardziej uznanych twórców na scenie tanecznej. Przełomem był dla niego singiel „Sorry” z 2019 roku – przeróbka klasyka UK Garage – Monsty Boya. Piosenka spędziła 10 tygodni w top 10 brytyjskiej listy przebojów, docierając na 6. miejsce zestawienia. Numer pobił też dzienny rekord Shazama, zdobywając 41 tysięcy tagów w ciągu 24 godzin. Od tego czasu Corrywspółpracował z takimi gwiazdami, jak David GuettaJax JonesCharli XCX i Saweetie, a także wylansował brytyjski, taneczny hymn 2020 roku „Head & Heart” feat. MNEK. W 2021 roku odbył wyprzedaną trasę po USA i Wielkiej Brytanii, wystąpił na MTV Europe Music Awards na Węgrzech i zadebiutował z rezydencją na Ibiza Rocks, gdzie ostatecznie pojawił się dwa lata z rzędu. Obecnie jest w trakcie serii koncertów w Las Vegas.

Becky Hill, pionierka sceny elektronicznej, obdarzona niebywałym talentem do pisania przebojowych piosenek laureatka nagrody BRIT, jest jedną z najbardziej rozchwytywanych brytyjskich artystek. David Guetta nazwał ją jedną z niewielu królowych muzyki dance, co wydaje się bardziej niż trafne, zważywszy, że wokalistka napisała i wykonała 15 utworów, które znalazły się w top 40 brytyjskiej listy przebojów, z czego 5 trafiło do top 10, a jeden na sam szczyt zestawienia. Łącznie nagrania zgromadziły ponad 3,2 miliarda streamów na Spotify. W Wielkiej Brytanii zdobyła 13 platynowych, 11 złotych oraz 14 srebrnych płyt. Była też trzecią najchętniej słuchaną brytyjską solistką na Spotify w 2021 roku, ustępując miejsca tylko Adele i Dua Lipie.

Jej pierwsza płyta „Only Honest On The Weekend”, wydana w sierpniu 2021 roku, zadebiutowała w na 7. miejscu brytyjskiej listy sprzedaży. Z albumu pochodzi platynowy hit „Remember”, który był jedną z najczęściej streamowanych numerów 2021 roku. Ponadto, Becky współpracowała z tak rozmaitymi artystami, jak Rudimental, MatomaGalantisLittle Simz, a z jej talentu do pisania piosenek korzystali tacy artyści, jak MKTiestoJax Jones i Martin Solveig, a także MNEK i Little Mix.