Co „Czuje” Ruby Run? (nowy singiel i teledysk)

„Czuję” to długo oczekiwany duet z Emkaixem, na który czekali fani Ruby Run. Utwór, garściami czerpiący z bogatej spuścizny amerykańskiego R’N’B, został „ugładzony” nieco popowymi, gitarowymi riffami. Nie ma w nim przesady, jest za to dużo przemyślanych dźwięków.I jest historia.„Czuję” to  piosenka o niespodziewanej i spontanicznej relacji miedzy ludźmi. Takiej, która się przytrafia tylko czasem. Nie ma z nią dyskusji, jak z tym czarnym kotem co stanie na drodze… Czyli z uśmiechem ale śmiertelnie poważnie? Chyba tak właśnie jest.

Piosenka jest zapisem sesji live, w której wzięli udział znakomici muzycy: Rafał Hajduga – bas, Sebastian Kuchczyński – perkusja i Andrzej Jaworski – gitara.Wersja live zaskakuje minimalizmem. Słychać, że muzykom zależało na stworzeniu klimatu będącego przeciwwagą do wersji studyjnej, pełnej brzmień oraz głosowych melizmatów.
W materiale video, który powstał przy okazji nagrania widać, że muzycy świetnie się rozumieją i wspólnie kreują swój własny muzyczny styl. Ruby Run kolejny raz udowadnia, że interesują ją wyłącznie własna, muzyczna droga.A każdy nowy utwór przybliża nas do wydania debiutanckiej płyty.

Ruby Run to wokalistka i songwriterka reprezentująca nową falę urban music. Swoją muzykę określa jako „smart pop”.Miesza gatunki, bawi się słowem, a całość podlewa porządną dawką nowoczesnych brzmień.  „Nie interesuje mnie ego. Interesuje mnie opowiadanie historii” – mówi.