Kinga Głyk kolejną gwiazdą Szczecin Jazz 2022

Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu bluesa wystąpi 1 marca br., w Filharmonii w Szczecinie. 

Kinga Głyk, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając 

w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina. 

W marcu 2015 wydała swój debiutancki album „Rejestracja”. Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki – Polskiego Radia oraz magazynów „Jazz Forum” i „Twój Blues”. W corocznej ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP była nominowana

w następujących kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU. W lutym 2016 Kinga w wieku 18 lat nagrała na żywo swój drugi autorski album „Happy Birthday”. W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą „Tears in heaven” Erica Claptona, osiągając 20 milionów wyświetleń. 

W październiku 2017 ukazał się album studyjny „Dream”. Płyta została nagrana 

w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych WARNER MUSIC GROUP COMPANY. 

W 2019 wydała płytę ” Feelings ”. To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów, 

z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. Kinga była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Szczecin Jazz 2021, niestety mogliście usłyszeć ją tylko online. 

Kinga Głyk

Wtorek, 1 marca, 2022 r. 

Godzina 20:00 

Filharmonia w Szczecinie  

Bilety: https://bit.ly/3qqOam0