Natalia Lesz „Gdybyśmy” – piosenka promująca film „Gierek”

Biograficzny film „Gierek” Michała Węgrzyna trafi na ekrany kin 21 stycznia 2022, natomiast dziś ukazała się piosenka przewodnia pt. „Gdybyśmy„.


Wykonuje ją piosenkarka i aktorka Natalia Lesz.

Natalia jest związana z tym projektem w podwójnej roli: gra Stellę, która – jak się domniemuje – mogła przyjaźnić się z Pierwszym Sekretarzem a także wykonuje piosenkę, którą napisała do tego filmu wspólnie z Mikołajem Milcke i Marcinem Kuczewskim.

Natalia o piosence: 

„Przy tym projekcie połączyłam swoje dwie największe pasje: film i muzykę. Moja bohaterka, Stella jest osobą fikcyjną, ale przekazano nam informacje, że istniały plotki, o rzekomej przyjaźni Gierka z pewną ówczesną divą. Ta domniemana relacja stała się dla nas inspiracją podczas tworzenia piosenki.
I chociaż urodziłam się już po czasach Gierka, temat miłości i wszelkich komplikacji z nią związanych jest uniwersalny”.


Natalia – krótkie bio.

Natalia Lesz to piosenkarka i aktorka. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Nowym Jorku i Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim.
Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).
Ma na swoim koncie dwa albumy studyjne i złotą płytę oraz przeboje „Fall” i „Coś za coś”. Jest zdobywczyni „Superjedynki 2008” za Debiut Roku.