CETI – nowy album już w lutym!

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne wydawnictwo!

25 lutego ukaże się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, będzie dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy. „Na pewno inna, bardziej zadziorna” – tak najnowszy album anonsuje Grzegorz Kupczyk i kontynuuje – „Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.”

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal). 

Na płycie znajdzie się 9 kompozycji, a lista utworów prezentuje się następująco:1. Głos krwi2. Horyzont życia3. Zaraza4. Adrenalina5. Portret6. Pajac7. Posłańcy8. Syn przestworzy9. Po drugiej stronie życia 

Grupa CETI powstała w 1989 w Poznaniu i ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z czego ostatnia, „Oczy Martwych Miast”(nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal), ukazała się w 2020 roku. Zespół założył Grzegorz Kupczyk, który w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.