Kolaboracja dwóch zespołów przywróciła do życia Adama Mickiewicza

Eksperymentalno folkowy zespół Żywiołak, wszedł w kolaborację z wokalistką Baddie, znaną dotychczas z zespołu dollZ. Owocem tej współpracy stał się teledysk do utworu „Dziady”, w którym główną postacią jest Adam Mickiewicz. Wieszcz przenosi się w czasie i kompletnie zdezorientowany pojawia się na Warszawskiej Pradze, na której odgrywają się psychodeliczne sceny z pogranicza snu i baśni. Singiel Żywiołaka „Dziady” zapowiada album „Dekonstrukcja historyczna 1”. Klip dofinansowany został przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Żywiołak to polska grupa muzyczna tworząca muzykę w stylu folk. Ich utwór pojawił się w intrze do gry komputerowej „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”, a w trzeciej części tej gry usłyszeć można kolejne instrumenty zespołu. Przy kooperacji z O.S.T.R ma Żywiołak również wkład w udźwiękowienie polskiej mapy gry World of Tanks. Dźwięki Żywiołaka słychać też w grze League of legends. W 2012 i 2020 r grupa otrzymała nominację do Fryderyka. 

Baddie, czyli Paulina Kut, znana jest z programów muzycznych takich jak „X Factor”, „Must be the Music” czy piosenki do czołówki serialu Złomowisko PL. Dotychczas tworzyła muzykę z pogranicza psychodelicznego rocka, jednak niedawno singlem Stonoga wytyczyła nowy, elektroniczny kierunek w swojej muzyce.