Jazz rap band Eskaubei & Tomek Nowak Quartret: premiera utworu „Proszę o więcej” – zapowiedź płyty „Tyrmand to Jazz”

Jazz rap band Eskaubei & Tomek Nowak Quartret utworem „Proszę o więcej” zapowiada płytę „Tyrmand to Jazz” – czwartą w dorobku zespołu, ale pierwszą na winylu. Płyta jest inspirowana twórczością pisarza i publicysty, a także propagatora jazzu i ikony popkultury – Leopolda Tyrmanda. Album ukaże się 10 grudnia 2021 roku. 

W „Proszę o więcej” usłyszymy również Aleksandrę Tocką i Jareckiego.

Link do utworu w serwisach streamingowych: https://id.ffm.to/prosze_o_wiecej

Na płycie winylowej wydanej przez U Know Me Records znajdują się m.in. utwory inspirowane czterema książkami Tyrmanda: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły”, „Dziennik 1954” i „Filip”, a także bonus track z udziałem Jareckiego. Wśród gości pojawiają się również Aleksandra Tocka, Eldo, Proceente i nieformalny szósty członek zespołu Mr Krime.

W warstwie kompozycyjnej uczestniczyli wszyscy członkowie EiTNQ: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz i Maksymilian Olszewski.

Albumowi „Tyrmand to jazz” towarzyszą cztery dedykowane autorskie grafiki Kamila „Jakuzy” Jaczyńskiego, inspirowane twórczością Leopolda Tyrmanda, które zostały uwiecznione na czterech stronach okładki.

„Tyrmand to jazz, to fuzja współczesnej muzyki improwizowanej, w której przenikają się różne wpływy i gatunki a także przemyślane i umiejętnie podane teksty Eskaubei oraz zaproszonych gości. Całości dopełniają świetne wokale Aleksandry Tockiej i Jareckiego oraz scratche, cuty i syntezatory o które zadbał Mr Krime” –  pisze wydawca.

Płyta ukazuje się w dwóch kolorystycznych wersjach kolekcjonerskich oraz w wersji podstawowej. Wersja dostępna w sklepie wydawcy dodatkowo będzie zawierać esej „Muzyczny Tyrmand autorstwa dziennikarza muzycznego i filologa Mateusza Kołodzieja.