PREMIERA: CZESŁAW MOZIL prezentuje płytę „#IDEOLOGIAMOZILA”

„#IDEOLOGIAMOZILA” to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka „Z miłości” opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. „To nasze coś” to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a „Dzień, w którym uśmiech znikł” to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w „Pan tu nie stał” zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w „Autorytecie” pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich „nieomylnych” krytykach muzycznych.   

Jak mówi Czesław Mozil: „#IDEOLOGIAMOZILA” to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie”.   

 Za produkcję albumu „#IDEOLOGIAMOZILA” odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors. A to wszystko to tylko przedsmak tej fantastycznej płyty.  

Link do zakupu CD i kasety:  https://mystic.pl/search.php?text=Ideologiamozila

Link do płyty w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/czm_ideologiamozila?fbclid=IwAR32Q2Tr99xdtCeuCLc7cZBAxgWEdYSzSwG8AJRRGWeycH270bhHARtMDMI 

Lista utworów:  

1. Dzień w którym uśmiech znikł ( feat. Michał Sławecki)  

2. To nasz coś  

3. Ziemia obiecana  

4. Z miłości ( feat. Hania Rani )  

5. Pan tu nie stał ( feat. Stanisław Sojka & BUMBUM ORKeSTAR )  

6. Mama zawsze mówiła  

7. 6/13  

8. Korsaka  

9. Autorytet ( feat. Czadoman )  

10. Młynarzu miel  

11. Głód