„TERAZ JA!!!” – DEBIUT WRONY, LAUREATKI MUZYCZNEGO KONKURSU CZWÓRKI

Za nami finał 5. edycji konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Dla jego zwyciężczyni – wokalistki, autorki tekstów, producentki oraz perkusistki WRONY to początek muzycznej kariery. Artystka dzięki wygranej w konkursie, wydała debiutancki album nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, nagrała teledysk do singla „DOUBLE TAP”, wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz zagrała koncert na żywo w Czwórce.

 „Sen o smaku lukrecji” – to tytuł debiutanckiego albumu WRONY, który wydany nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się na początku listopada br. Artystka występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę electro/alternative/pop jest współzałożycielką rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym zagrała ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku.

Debiutancką płytę zadedykowała sobie. – Naprawdę przez długi czas nie wierzyłam, że mogę występować poza zespołem i że mam w sobie tą kolorową, szaloną i ekspresyjną WRONĘ. Ten materiał wyprodukowany i napisany przeze mnie jest na tyle mi bliski i włożyłam taki ogrom pracy w niego, że jestem naprawdę dumna z tej płyty – mówiła w rozmowie z Damianem Sikorskim, tuż po koncercie w studiu Czwórki, który odbył się w dniu premiery albumu.

– Miałam taki moment, jak szłam tutaj korytarzem zaraz przed koncertem, to poczułam się, jakbym miała znowu 9 czy 10 lat, gdy sobie fantazjowałam w głowie, jak to będzie, gdy tę płytę solową wydam. Ten dzień jest na pewno spełnieniem moich największych marzeń – mówiła w Czwórce.

Zwyciężczyni konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” w ramach nagrody, nagrała także teledysk do singla z debiutanckiego albumu. Wybór padł na kawałek „DOUBLE TAP”. Cały klip jest utrzymany w gamerskiej, futurystycznej, nieco cyberpunkowej stylistyce. – Cały pomysł i na utwór, i na teledysk, chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu. Chciałam żeby to było kolorowe, ale nie było infantylne i przerysowane. Lubię, gdy klip jest przedłużeniem, a nie dosłownym odbiciem tekstu czy muzyki – mówiła WRONA w audycji Czwórki „Najlepszy dzień tygodnia”.

Artystka w ramach nagrody wzięła także udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a Czwórka zapewniła jej promocję w postaci licznych wywiadów na antenie i materiałach udostępnianych regularnie w mediach społecznościowych. Dodatkowo ZAiKS, partner konkursu, w ramach swojego wyróżnienia za najlepszą muzykę i teksty przyznał wokalistce nagrodę finansową.

Następna edycja konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” wystartuje wiosną 2022 roku.