„Changes” – premiera albumu BLOODY MESS!

30 sierpnia to bardzo ważna data dla fanów ciężkiego grania. Tego dnia światło dzienne ujrzał nowy, drugi album zespołu Bloody Mess, promowany wcześniej singlem „W poszukiwaniu straconego czasu”. Muzyka zawarta na „Changes” zadowoli, a nawet zachwyci tych, którzy szukają czegoś nowego w muzyce metalowej. Płyta jest dostępna w wersji fizycznej (w bardzo charakterystycznej oprawie) a także cyfrowej, na wszystkich platformach streamingowych.

Już wiemy, że „Changes” mocno intryguje, zarówno formą jak i treścią. W takim samym tonie o płycie wypowiada się zespół. Jak mówią: Z pewnością „Changes” jest przełomem. Pierwsza płyta to bardziej poszukiwanie elementów, które nadają nam spójny i unkatowy styl – „Co sprawia, że Bloody Mess brzmi jak Bloody Mess?” Na drugiej płycie te pomysły są bardziej klarowne i „choas” jest w pewnym stopniu opanowany i skrystalizowany. Pytamy też czym tak naprawdę różni się premierowy album od tego poprzedniego. Na pewno zmianami składu. Niestety musieliśmy się pożegnać z Andrzejem – perkusistą –  z którym ten zespół powstawał. Drugą płytę nagraliśmy z naszym trzecim perskusistą, (dlaczego dopiero trzecim? – długo by opowiadać), – Kiryłem, nota bene Rosjaninem – o zacięciu progresywnym, co słychać na nagraniach i w kompozycji. W chwili obecnej zespół rozszerzył się o dodatkowego gitarzystę i po raz kolejny zaobserwował zmianę perkusity. Stąd też i tytuł – „Changes”.

Oprócz muzyki, mocną uwagę przykuwa oprawa graficzna, utrzymana w konwencji komiksu. O pomyśle opowiadają muzycy Bloody Mess: Któregoś razu,w życiu zespołu pojawił się Paweł Parol, który zaproponował nam współpracę graficzną – tworzenie wizualizacji do utworów. Grafika do pierwszej płyty również jest szukaniem stylu, dlatego można odnaleźć w książeczce wiele różnych pomysłów. Co do drugiej płyty, szybko sklarował się pomysł na amerykańską kreskę komiksową i utrzymanie konwencji w trzech kolorach. W chwili obecnej do preorderu dodajemy komiksową wersję utworu otwierającego płytę, który został stworzony z opensource’owych komiksów z lat 50-tych.

Muzyka z „Changes oczywiście będzie też promowana na żywo. Pierwszym koncertem z tego cyklu będzie wydarzenie w warszawskim  klubie Potok: Dugi Dom Ludzi Rocka, który odbędzie się już 4 września. Tak członkowie Błoody Mess mówią o występach na żywo: Energia, dużo pozytywnego zmęczenia i ruchu, fantastyczna interakcja z publiką, kontemplacja, gdy utwory na to pozwalają. Dla większości z nas kwintesencją grania w zespole jest koncert. Komponowanie i nagrywanie, o ile przyjemne same w sobie, często są środkiem do osiągnięcia magii na scenie.

Dlatego i my polecamy zarówno koncerty jak i płytę „Changes” – do kupienia na kanałach zespołu i dystrybutora, firmy Góra Muzyki a także do sprawdzenia jej w serwisach streamingowych.

FB https://www.facebook.com/bloodymesskapela

INSTAGRAM https://www.instagram.com/bloodymess.band/
YT https://www.youtube.com/channel/UCJLBbIoeVruK4BZ9nsRlQ7g