SAVATAGE: premiera reedycji „Sirens” i „The Dungeons Are Calling”!

Savatage, legendy heavy metalu, powracają dzięki reedycji ich całego katalogu albumów studyjnych. Na 12-calowowych vinylach pojawią się w sklepach wszystkie płyty, od „Sirens” (1983) do „Poets And Madmen” (2001). Materiał został zremasterowany, aby uzyskać znakomitą jakość dźwięku i opatrzony odświeżoną oprawę graficzną. 

Dziś premierę ma vinylowa reedycja „Sirens”. Okrzyknięty przez Rock Hard Germany „klasykiem historii metalu”, debiutancki album SAVATAGE, wciąż jest absolutnym faworytem fanów. Drugim ukazującym się dziś tytułem jest „The Dungeons Are Calling”. Pierwotnie wydana w 1984 roku EP-ka zawiera fragmenty z sesji „Sirens”, które zagłębiają się w metafory dotyczące funkcjonowania umysłu zmęczonego narkotykami. „The Dungeons Are Calling” jest nie tylko tak ceniony jak jego poprzednik, ale jest także idealnym uzupełnieniem „Sirens”. Do limitowanej edycji dołączona jest EP-ka „City Beneath The Surface” Avatar, czyli pierwszego wcielenia Savatage, z 1983 roku.

Od 20 sierpnia oba albumy są dostępne jako limitowany Heavyweight Colored LP Gatefold Collector’s Edition, a także jako 180g Black Vinyl Gatefold.

Serię reedycji rozpoczęło wydanie 6 sierpnia limitowanego Picture Vinyl „The Hourglass” (2000 kopii na całym świecie). Singiel „The Hourglass” jest ozdobiony specjalnie wykonaną ilustracją klepsydry, która nawiązuje do „The Wake of Magellan” (1997). Ta starannie wykonana płyta jest nie tylko obowiązkowym zakupemn dla fanów SAVATAGE, ale dla każdego entuzjasty winyli.

Proces tłoczenia „The Hourglass” można zobaczyć w promocyjnym filmie: https://youtu.be/aEoIssHgpNc  

„Sirens”: https://bit.ly/3miFSer

„The Dungeons Are Calling”:  https://bit.ly/3giDBvK  

„The Hourglass”: https://bit.ly/3y2Xc9p  

Kolejne tytuły ukażą się już wkrótce.