PREMIERA: BASS ASTRAL x IGO wydaje „SATELLITE”, ostatnią płytę zamykającą historię zespołu

„Satellite” to trzecia płyta duetu Bass Astral x Igo. Oprócz wcześniej publikowanych singli („Planets”, „It’s Dark”, „Bikini”) pojawi się na nim siedem premierowych utworów, które powstały podczas pracy zespołu z muzykami zaproszonymi do projektu Bass Astral x Igo Ensemble. Dzięki temu Igor i Kuba eksplorują nowe nieodkryte jeszcze światy, a ich „Satelita” okrąża coraz to nowe planety.

Jednocześnie, po sześciu latach duet Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Jesienią 2021 roku zagrają ostatnią trasę koncertową Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance, podczas której usłyszycie największe przeboje grupy w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowe utwory z ich ostatniej płyty “Satellite”, która będzie miała swoją premierę 27.08.2021 

Link do zakupu płyty na CD i LP: https://mystic.pl/search.php?text=bass+astral+x+igo

Nowe daty jesiennej trasy przedstawiają się następująco: 

3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa  

4 września / Katowice / MCK 

5 września / Wrocław / Plac przed Impartem 

10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych 

11 wrzesnia / Poznań / Park Starego Browaru 

18 września / Lublin / Plener Lublin 

19 września / Warszawa / Błonia PGE Narodowego / SOLD OUT 

20 września / Warszawa / Błonia PGE Narodowego 

22 września / Łódz / Wytwórnia 
23 września / Łódź / Wytwórnia / SOLD OUT 

3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka 

Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Duet ma na koncie dwa albumy długogrające. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem „Discobolus”, a w marcu 2018 roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę – „Orell”. Pod koniec sierpnia 2021 roku zaplanowana jest premiera ich trzeciego albumu “Satellite”. W przeciągu sześciu lat działalności zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open’er Festival, Audioriver, Kraków Live Festival, czy OFF Festival. Duet pojawił się również na trasie Męskiego Grania, a Igo dwukrotnie znalazł się wśród członków MGO. Zespół ma także na koncie mini trasę w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. W 2020 roku Igor i Kuba zaprosili do współpracy muzyków, z którymi stworzyli projekt Bass Astral x Igo Ensemble. 

Ich ostatnie koncerty będziecie mogli zobaczyć podczas jesiennej trasy koncertowej Last Dance.