Nowy zespół wokalistki REBEKI

To, że jesteśmy zespołem samych dziewczyn, samo w sobie generuje nową jakość!

https://www.youtube.com/watch?v=SMnFCZT55RY

Shyness! to cztery dziewczyny i jeden z niewielu girlsbandów w Polsce. W skład zespołu wchodzą: Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska,  więc ostrzegamy – będzie dużo wokali. Ich drogi przecięły się w 2019 roku i od 8 marca możecie słuchać pierwszego singla “New Dawn” zapowiadający album, który ukaże się 14 sierpnia 2021. Producentką płyty jest Iwona Skwarek, znana z duetu Rebeka.  

Z jednej strony słowo girlsband brzmi groteskowo, a z drugiej wypełnia lukę i tęsknotę do lat 90-tych. W kobietach siła, ale nadal kobiety stanowią mniejszość w muzycznym świecie. NAWET MS WORD SŁOWO “PRODUCENTKA” POPRAWIA NA PRODUCENT.

“To, że jesteśmy zespołem samych dziewczyn, samo w sobie generuje nową jakość. Chodzi o dynamikę relacji w zespole. Większość z nas tworzyła głównie z facetami, więc zaskoczyło nas to poczucie swobody w pracy ze sobą nawzajem. Wykształciłyśmy nasze safe space, gdzie możemy muzycznie być totalnie sobą i nie bać się eksperymentować, niezależnie czy wyjdzie coś fajnego czy nie” – Joanna Bielawska.

Shyness! zaczęło się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 Iwona Skwarek zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia Joannę Bielawską.  Cel – jedna wspólna piosenka – tak po prostu. Muzyczna chemia między nimi była totalna, a każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem. Pod koniec 2019 roku, Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. W czerwcu 2020 roku girlsband Shyness! ukończył pracę nad debiutanckim albumem. 

Ten girlsband to dla mnie wyjście z utartego schematu. Ten zespół to nie tylko muzyka, to wspólne dojrzewanie, budowanie pewności siebie, pewności nowego typu, w świecie gdzie dziewczynki uczy się rywalizacji, my dajemy sobie nawzajem uznanie i mając 34 lata czuję, że to dla mnie nowość i wielka sprawa. Powoli nieśmiałość i niepewność znikają, zamieniając się w poczucie wspólnoty i mocy. Dlatego nazwa Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie – chociaż jest to słabość – zamieniamy ją w naszą siłę – stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik – Shyness!  Więc krzyczymy: NIEŚMIAŁOŚĆ! Tak, ona jest tutaj z nami, była i musimy ją zaakceptować, by móc potem “rozwalać system” na scenie. Girl power!” – Iwona Skwarek. 

Muzyka Shyness! to przestrzeń, świt pomieszany z mrokiem. To dym. Niezwykłe przenikanie się kilku dziewczyńskich głosów i wrażliwości. Utwory opierają się głównie na kompozycjach stworzonych przez Asię i Iwonę, jednakże to chwila, gdy cztery dziewczyny chwytają za instrumenty i grają ten materiał na żywo tworzy magię Shyness! Debiutancki album, który ukaże się 14go sierpnia 2021r, zapowiadają 4 single:

Stalker: https://www.youtube.com/watch?v=UYj86elUyFg 

Ikarius: https://www.youtube.com/watch?v=bKI6pA9Cuc0 

New Down: https://www.youtube.com/watch?v=SMnFCZT55RY 

oraz najnowszy Ready To Lose I  https://youtu.be/fHYbUh4yw3A 

Shyness! tworzą: 

Iwona Skwarek – wokal, syntezatory, gitara, bity

Joanna Bielawska – wokal, pianino

Julia Pacyńska – wokal, syntezatory

Iga Krzysik – wokal, gitara elektryczna