Bitamina wraca z coverem Haliny Kunickiej

Po ponad roku milczenia „Bitamina” wydaje nowy singiel – oniryczny cover „Niech no tylko zakwitną jabłonie” Haliny Kunickiej. Utwór od piątku (9 lipca) jest dostępny w muzycznych serwisach streamingowych. Premierze piosenki towarzyszy teledysk. 

„Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale mdły. Niech no tylko zakwitną jabłonie…” – śpiewała Halina Kunicka. Nowa aranżacja hitu z lat 60-tych to podróż w czasie. Utwór w warstwie muzycznej i wizualnej został utrzymany w klimacie marzenia sennego – baśni, której akcja toczy się wiosennym sadzie. 

Link do utworu w serwisach streamingowych: https://id.ffm.to/jablonie.opr

Link do teledysku YouTube:

„Niech zakwitną jabłonie” Bitaminy promuje festiwal „#Jabłonki” i powstał we współpracy z Fundacją State of Poland.

Do promowania święta Jabłonek chcemy zapraszać wyjątkowych i inspirujących artystów. Taka jest Bitamina. Jest w tej muzyce dużo magii, która dobrze oddaje klimat nastrojowych sadów – mówi Danuta Nierada, Dyrektor Kreatywna Fundacji State of Poland.

Bitamina 

Grupa zadebiutowała w 2013 roku albumem „Listy Janusza”, utrzymanym w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierającym się o jazz. W kolejnych albumach „Plac Zabaw” i „C” zespół łączy sample, połamane bity i jazzowe klimaty. W 2017 roku ukazała się bardziej piosenkowa płyta „Kawalerka”. W 2018 roku Bitamina z Dawidem Podsiadło nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. W roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”, a zarazem pierwsza płyta zespołu na której równolegle możemy usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego (Vito Bambino) i Piotra Sibińskiego. Do współpracy przy produkcji został zaproszony Moo Latte, a gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

O festiwalu

#Jabłonki to czas trwający od wiosny, gdy możemy cieszyć się pięknem kwitnących sadów, aż do późnego lata, które przynosi smak najlepszych polskich jabłek. Fundacja State of Poland już po raz drugi organizuje z okazji Jabłonek kampanię, mającą wzmacniać wizerunek marki Polska. Kulminacyjnym punktem świętowania Jabłonek w tym roku będzie festiwal muzyczno-kulinarny na Błoniach PGE Narodowego, który odbędzie się 18 września. Listę artystów, jak również informacje o biletach i szczegółach festiwalu organizatorzy ogłoszą już niebawem.