„MIEJSCÓWKA Z DWÓJKĄ” – JACEK PROŚCIŃSKI 
Z PERKUSYJNO-ELEKTRONICZNYM PROJEKTEM wh0wh0

– Będzie to muzyczny set promujący mój debiutancki album – mówi Jacek Prościński, stojący za projektem wh0wh0, który zaprezentuje się w najbliższej „Miejscówce z Dwójką”. Transmisja koncertu w sobotę 17 lipca o godz. 19.00 – na antenie Dwójki, stronie internetowej dwojka.polskieradio.pl i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

wh0wh0 to intensywne elektroniczne brzmienia, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę. To też doskonale korespondujące ze sobą sample, harmoniczne dźwięki i nakładające się warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym za pomocą „kosmicznego”, zestawu perkusyjno-elektronicznego własnej produkcji.

Jego autor, Jacek Prościński,od lat aktywnie działa na trójmiejskiej scenie muzycznej – współtworzy projekty: LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety Lasy i Hałvva. Gra również w zespole Perfect Son Tobiasza Bilińskiego i należał do nieistniejącego już kolektywu delay_ok. Przede wszystkim jednak od 2019 roku intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest jego debiutancki album zatytułowany po prostu „wh0wh0” – wydany w marcu 2021 roku przez trójmiejską wytwórnię Coastline Northern Cuts.

– W pewnym momencie mojego życia wyparłem dotychczasowe, typowe inspiracje perkusyjne –zmienił się mój sposób postrzegania tego instrumentu. Muzyka tworzona przez producentów elektronicznych była dla mnie inspiracją, która jest dziś trzonem mojej solowej twórczości. Ale rzeczy, które tak skrzętnie ćwiczyłem w salach prób, nie miały tu większego zastosowania. Musiałem nauczyć się grania na nowo – podkreśla Jacek Prościński, którego podczas nagrywania debiutanckiej płyty wh0wh0 wspomagał producencko Marcin Szulc. – Ta płyta jest efektem poszukiwań i eksperymentu, jest hybrydą moich zainteresowań – podsumowuje Jacek.

  • Transmisja koncertu wh0wh0 w sobotę 17 lipca o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej dwojka.polskieradio.pl i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.