premiera wzruszającego singla Leskiego – „Składak” z płyty „Supersam”

Utwór i klip„Składak” to podróż przez dzieciństwo Leskiego. Czerwone kamienice, szkolne boiska, podwórka i uliczki – wycinek świata, w którym artysta dojrzewał.

„Dzieciństwo zawsze będzie mi się kojarzyć z podwórkiem, które dziś, w tamtym sensie, pewnie już nie istnieje. Mieliśmy wszystko, choć były to czasy dużych braków” – mówi Leski.

„Zaprosiłem do klipu kumpli, którzy są stąd, dorastali tutaj i wiedzą o czym śpiewam. Nasze drogi przeplatają się na tych podwórkach od 30 lat, więc fajnie było symbolicznie pokazać to w klipie. W obrazku wystąpiły również moje dzieci i ich koledzy, co spina klamrą całą opowieść”.

Muzycznie singiel „Składak”, to wciąż akustyczne i analogowe brzmienia znane z pierwszych wydawnictw artysty, takich jak SPLOT czy ZACZYN. Akustyczne gitary napędza melodyjny bas i rytmiczna perkusja, a całość zatopiona jest w brzmieniu starych syntezatorów. 

Leski cały album „Supersam”, stworzył w całości w swoim domowym studio. Artysta jest nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za produkcje albumu. Roi się tutaj od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.

„Składak” to czwarty singiel promujący, autorski album artysty „Supersam”którego premiera miała miejsce 11 czerwca.

POSŁUCHAJ SINGLA „SKŁADAK”

POSŁUCHAJ PŁYTY „SUPERSAM”