Nick Cave i Warren Ellis: „Carnage” na CD i LP!

„Carnage to najlepszy album lockdownu” The Telegraph ★★★★★

Album CD: http://bit.ly/3r6l1u4

Album LP: http://bit.ly/2ZRkErE

Od dziś w sklepach znaleźć można nowy album Nicka Cave’a i Warrena Ellisa „Carnage” w tradycyjnych formatach CD i LP. Również dziś o godzinie 20:00 polskiego czasu Cave i Ellis odpowiedzą na pytania na temat ich najnowszej płyty zadane przez fanów.

Wydarzenie będzie można zobaczyć pod tym adresem: www.nickcave.com/talkcarnage

„Carnage” to nowy album Nicka Cave’a i Warrena Ellisa nagrany podczas lockdownu. Mimo, że ci dwaj muzycy stworzyli wspólnie wiele soundtracków do filmów, a Ellis jest od lat członkiem The Bad Seeds, „Carnage” to pierwsza płyta z piosenkami, którą wydają jako duet. Cave opisuje ją jako „brutalną, ale piękną płytę głęboko osadzoną w naszej wspólnej katastrofie”. Ellis opowiada: „Tworzenie „Carnage” było przyspieszonym intensywnym procesem twórczym. Osiem piosenek pojawiło się w takiej czy innej formie w ciągu pierwszych dwóch i pół dnia”. Album „Carnage” wyłonił się niemal przez przypadek z przestoju spowodowanego długim, niespokojnym, globalnym kryzysem.  To płyta na niepewne czasy – taka, na której pojawia się wyzywające poczucie nadziei.  

Cave’a i Ellisa łączy twórcza chemia. Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się w 1993 roku, kiedy Ellis grał na skrzypcach w kilku piosenkach na albumie „Let Love In” grupy Nick Cave & The Bad Seeds, zanim dołączył do zespołu jako pełnoetatowy członek. Nagrywali również wspólnie w założonej w 2006 roku grupie Grinderman i komponowali razem muzykę do filmów, programów telewizyjnych i teatru.

Lista utworów: 

1. Hand of God 

2. Old Time 

3. Carnage 

4. White Elephant 

5. Albuquerque 

6. Lavender Fields 

7. Shattered Ground 

8. Balcony Man