JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ KONCERT UPAMIĘTNIAJĄCY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA

W niedzielę 20 czerwca Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Grzegorza Urbana oraz soliści wspomną muzycznie Krzysztofa Krawczyka. Transmisja ze studia im. Witolda Lutosławskiego na antenie Programu I Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube.

Koncert „To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka” otworzy o godzinie 20.00 Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagra najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. (retransmisja tej części koncertu w Programie II Polskiego Radia, w poniedziałek 21 czerwca o godz. 13.00). W drugiej części wydarzenia, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Grzegorza Urbana oraz soliści: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut będą kontynuować muzyczne upamiętnienie artysty. 

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominać będą: Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński, oraz Wojciech Trzciński. Pojawi się także głos artysty z wywiadów z bogatego archiwum Polskiego Radia.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze”, pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

  • Niedziela, 20 czerwca, godz. 20.00. 
  • Retransmisja I części koncertu: poniedziałek, 21 czerwca, godz. 13.00, Program II.
  • Więcej informacji: polskieradio.pl