Kruk & Wojtek Cugowski – „Be There” – premiera!

14.04 miał premiere najnowszy studyjny album formacji Kruk. Na płycie zatytułowanej „Be There” znajduje się osiem kompozycji, a teksty napisał i zaśpiewał Wojtek Cugowski. Płyta wydana została pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski.   Praca nad albumem trwała prawie dwa lata, ale trudno się temu dziwić, zważywszy jak wyglądał ostatni, pandemiczny rok. Zresztą – czas w jakim powstawały linie melodyczne i teksty napisane przez Wojtka Cugowskiego, odcisnął na nich swoje piętno; album niesie dość mroczne przesłanie, a utwory skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego człowieka.

Muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom – na pewno czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. Sam tytuł krążka „Be There” nawiązuje do poprzednich albumów Kruka („Be 3″, „Be4ore”, „Beyond”), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie „Be4ore”. Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki, jest Ewa Toczkowska.

Lista utworów:1. Rat Race2. Hungry For Revenge3. Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)4. Made Of Stone5. The Invisible Enemy6. Dark Broken Souls7. To Those In Power8. Be There (If You Want To)

https://www.facebook.com/metalmindproductions

https://www.facebook.com/KrukPL

www.metalmind.com.pl