RADIO 357 – Twoje 357 – ruszają podcasty Radia 357

Radio 357 rusza z podcastami. „Chcemy być istotnym graczem”.


Radio 357 uruchamia własną platformę podcastową•

Podcasty tworzy ponad 40-osobowy zespół autorów radia• Audycji można słuchać od dzisiaj na stronie internetowej i w aplikacji

Już teraz dostępnych jest prawie 700 audycji emitowanych od startu radia

To ponad 1000 godzin podcastów• Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych audycji

Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie• Usługa dostępna jest dla patronów radia


Uruchomienie serwisu podcastowego to kolejny etap rozwoju Radia 357 po starcie emisji w styczniu 2021 roku. Słuchacze otrzymują możliwość jego odbioru nie tylko na żywo, ale również na żądanie.


– Zmienił się sposób w jaki korzystamy z mediów. Kiedyś to my musieliśmy dopasować się do wymyślonej przez kogoś ramówki. Teraz to „ramówka” ma się dopasować do preferencji odbiorców. Stąd eksplozja popularności serwisów typu Netflix czy Spotify. Oczekujemy dostępności i różnorodności. Sami chcemy decydować co i kiedy oglądamy i czego słuchamy. Dotyczy to również słuchaczy radia – mówi Ewa Mieczławska, odpowiedzialna za budowę platformy podcastowej Radia 357.


W nowej usłudze „Twoje 357” patroni radia zyskują dostęp do prawie 700 audycji emitowanych na antenie Radia 357 od momentu jego startu. To ponad 1000 godzin nagrań. Biblioteka będzie uzupełniana codziennie o ok. 20 nowych audycji zaraz po ich emisji. 


– Mocno stawiamy na dalszy rozwój usługi „Twoje 357”. Chcemy zwiększać możliwości personalizacji sposobu, w jaki radio towarzyszy Słuchaczom. Nazywamy to „drugą anteną”, ale głównie z powodów chronologicznych. Bo nie mam wątpliwości, że z biegiem czasu będzie ona nawet istotniejsza niż „pierwsza”, emitowana na żywo. Słuchacze chcą otrzymywać treści wysokiej jakości od ulubionych autorów w najlepszym dla siebie momencie. I to jest nasza rola. Pozyskać najlepszych autorów, zadbać o maksymalną jakość i dostarczyć nagranie w wygodnej formie. Chcemy być tu istotnym graczem na rynku – mówi Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.


Podcasty dostępne są w podziale na 16 kategorii tematycznych. Można je przeglądać także po tytule audycji lub nazwisku autora. Dostępne będą również fragmenty dłuższych audycji. W wygodny sposób będzie można posłuchać treści emitowanych na antenie Radia 357, np. porannych rozmów Tomasza Rożka „Pytania z księżyca”, cyklu „Tatowanie” Krystiana Hanke, „Cichych bohaterów” Mateusza Fusiarza czy „Muzycznego gońca” z informacjami muzycznymi. Będzie można także odsłuchać najnowszy serwis informacyjny wraz z serwisem sportowym i prognozą pogody. 


W ramach „Twoje 357” publikowane będą także podcasty specjalne, dostępne wyłącznie na platformie podcastowej. Na początku będą to godzinne rozmowy Michała Olszańskiego „Jacy jesteśmy” oraz cykl słuchowisk „Jak Oni To Robią” Justyny Godz, opowiadający o kulisach pracy zespołu radia. Dodatkowo bohaterowie tego cyklu będą odpowiadać na pytania zadawane przez patronów. Zespół zapowiada kolejne produkcje „na wyłączność”.
Zawartość sekcji „Twoje 357” dostępna będzie dla patronów radia. – Wystarczy mieć aktywną subskrypcję w serwisie Patronite na dowolną kwotę. W kilku prostych krokach uruchamiamy konto i potwierdzamy, czy ktoś jest patronem. Sprowadziliśmy ten proces do niezbędnego minimum i prowadzimy przez niego krok po kroku – zapewnia Ewa Mieczławska.


Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.