Poruszający „Łemek” Sekcji Rapu

Całkiem niedawno premierę miał teledysk do niezwykle ważnego w przekazie i poruszającego utworu Sekcji Rapu – „Łemek”. Singiel promuje album pt. „2”, który można pobrać za darmo lub zamówić w formie fizycznej na stronie www.rbtof.com. Cała twórczość zespołu dostępna jest również na wszystkich serwisach streamingowych.

Sekcja Rapu to zespół, którego nie da się zdefiniować i określić tak jednoznacznie. Zespół łączy ze sobą różne gatunki muzyczne, używając do tego rozbudowanego, żywego instrumentarium, z mocną formą przekazu w formie rapu. Jak sami o sobie mówią: Sekcja, to nie jest zespół stworzony na potrzeby podbijania rynku fonograficznego, tylko z potrzeby tworzenia czegoś nowego. Nasza muzyka to wypadkowa różnych osobowości, dlatego nigdy nie wiemy co wyjdzie finalnie. Zresztą większość naszych próbek i tak trafia do „głębokiej szuflady”. Nasze stosunki są bardzo przyjacielskie, w końcu znamy się tak naprawdę od dzieciaka.

Płyta sygnowana cyfrą „2” jest efektem tego, o czym możemy przeczytać powyżej. Obydwa albumy dostępne są w serwisach streamingowych oraz na na stronie www.rbtof.com. Mocno polecamy, bo to naprawdę eklektyczny i ciekawy materiał. Z pewnością też wyróżniającym się utworem jest „Łemek”, do którego w tym roku stworzono teledysk. O czym tak naprawdę jest tekst piosenki? Pytamy u źródła:  Utwór „Łemek” opowiada bardzo osobistą historię rodzinną naszego wokalisty. Jest swoistą odpowiedzią na pytania: kim są Łemkowie? Skąd pochodzą? Czy zasymilowali się ze społeczeństwem? Większość Polaków uważa, że „Łemek” to po prostu przezwisko, nie zna i nie rozumie historii, ani tego ile ten naród przeżył i wycierpiał ( min. obóz w Talerhofie, Akcja Wisła). Łemkowie nie mają się czego wstydzić, są dumni ze swojego pochodzenia oraz narodowości i właśnie to jest główny przekaz utworu Sekcji wraz z Sestrami Boczniewicz – również Łemkiniami jak wokalista.

Klip do „Łemka” mocno współgra z utworem i całość tworzy naprawdę urzekający materiał.
Budżet na teledysk w ogromnej mierze zasilili ludzie swoimi wpłatami na portalu zrzutka.pl za co cały zespół jest ogromnie wdzięczny.

Sekcja Rapu idzie za ciosem i tworzy nowe. Jak mówią: Aktualnie pracujemy nad płytą „3” i już dziś mamy zalążki na co najmniej 5 nowych utworów. Możemy póki co zdradzić, że jeden z utworów będzie w j. łemkowskim.

Warto czekać! Żeby być na bieżąco mocno zachęcamy do śledzenia social media zespołu – oprócz nowości i newsów są tam regularnie publikowane i prezentowane archiwalne numery, które również trzeba sprawdzić.

FB https://www.facebook.com/SekcjaRapuPrzemkow

Instagram https://www.instagram.com/sekcjarapuprzemkow

YT https://tinyurl.com/dvx342ks

Spotify  https://tinyurl.com/3h9puw9t