SŁOWEM: MUZYKA – NOWY CYKL PODCASTÓW RADIOWEJ CZWÓRKI

Książki o polskiej muzyce to nowa seria podcastów Czwórki, w których dziennikarze rozmawiają z autorami biografii, autobiografii oraz antologii różnych gatunków muzycznych. Pierwszy odcinek – o polskiej scenie techno – jest już dostępny na stronie podcasty.polskieradio.pl. Premiera kolejnego, dotyczącego reggae i ska – już w najbliższy poniedziałek 25 stycznia.

W nagraniu otwierającym nowy cykl podcastów Czwórki „Słowem: muzyka” gościemNorberta Borzyma był jeden z redaktorów książki „30 lat polskiej sceny techno” – Artur Wojtczak. W kolejnym odcinku, który ukaże się 25 stycznia, Mirosław Dzięciołowski „Maken” porozmawia z Jarosławem Hejenkowskim, współautorem „Encyklopedii polskiego Reggae i Ska” o największym kompendium wiedzy na temat tego gatunku w Polsce. 

Podcasty biblioteki polskiego brzmienia będą ukazywać się regularnie w co drugi poniedziałek. Wśród książek znajdą się między innymi: „Grubson – Na szczycie”, „Dzika rzecz.Polska muzyka i transformacja 1989-1993”, „Miuosh. Wszystkie ulice bogów”, „Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy”, „Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia”.

Wszystkie podcasty Czwórki są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.ploraz w popularnych serwisach streamingowych.

Czwórka Polskie Radio dostępna jestw Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.