LAUREATKA KONKURSU POLSKIEGO RADIA DZIECIOM REPREZENTANTKĄ POLSKI NA EUROWIZJI JUNIOR 2020

Ala Tracz, która była laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2020. Polskie Radio Dzieciom – patron medialny wydarzenia, zaprasza od dzisiaj na codzienne relacje i materiały specjalne z konkursu. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia, która odbywa się pod hasłem „Move the World – Rusz Światem!”, usłyszeć będzie można reprezentantów z 12 państw. 

Są próby z moim trenerem wokalnym, są próby taneczne no i ogólnie przygotowania idą pełną parą  –  mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. Słuchacze stacji z pewnością pamiętają, że Ala wywalczyła sobie miejsce wśród laureatów ubiegłorocznej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. 

Tegoroczny konkurs będzie pierwszym w historii, który odbędzie się zdalnie. Koncert Finałowy odbędzie się 29 listopada od 17:00 do 19:00, a już 23 listopada będzie miała miejsce Ceremonia Otwarcia.

Głosowanie publiczności w konkursie Eurowizji Junior 2020 startuje 27 listopada o godz. 20:00. Internauci będą mogli oddać swoje głosy online. Głosy będzie można oddawać również na reprezentantów swoich państw. Głosy publiczności to połowa głosów przyznawanych w konkursie, drugą połowę przyznają narodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie muzyki oraz artystów w młodym wieku.

Od 23 listopada Polskie Radio Dzieciom zaprasza na codzienne relacje i materiały dotyczące JESC 2020. W poniedziałek, środę i piątek w audycji „Popołudnik” (o godz.15.45) oraz we wtorek i czwartek w audycji „Muzyczne podróże” ( o godz. 10.05) pełne rozmów z osobami związanymi z tegoroczną edycją  konkursu. Relacje z wydarzenia pojawią się również w sobotę 28 listopada w audycji „Akademia muzyczna” (po godz.14.00 ) oraz 29 listopada w audycji „Dziecięcy koncert życzeń” (po godz. 14:00). Z kolei tuż przed finałem gościem w audycji „Zapraszamy do stołu” ( po godz. 15.00) będzie Ala Tracz. Wówczas będzie można usłyszeć, jak się czuje  polska reprezentantka tuż przed wielkim finałem. W sobotę i  niedzielę pojawią się także relacje na żywo w mediach społecznościowych  stacji ze studia plenerowego Polskiego  Radia Dzieciom: wywiady z gwiazdami, twórcami oraz prowadzącymi galę, a także relacja z koncertu finałowego.

Gospodarzem konkursu jest Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców, a patronem medialnym Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom życzy Ali Tracz wygranej w czasie Eurowizji Junior 2020 i mocno trzyma kciuki za swoją laureatkę!  

Więcej informacji na stronie, na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku.