Profesor Jerzy Bralczyk recenzuje tekst piosenki „Cokolwiek ujęte”

W oczekiwaniu na najnowszą płytę Adam Nowak i Akustyk Amigos „Pół płyty” poprosiliśmy wybitnego językoznawcę, profesora Jerzego Bralczyka o komentarz do tekstu piosenki „Cokolwiek ujęte”. 

Premiera singla już 20 października. Tego samego dnia odbędzie się także premiera teledysku. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia i posłuchania, co ma na temat „Cokolwiek ujęte” do powiedzenia profesor Bralczyk!  

Adam Nowak – gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „Album Roku”, „Piosenka Roku” i „Autor Roku”.  

W 2005 roku otrzymał Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości. 

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Artystyczne jak i towarzyskie porozumienia oraz potrzeba grania poza macierzystymi grupami doprowadziła do powstania tego autorskiego projektu Adama Nowaka. Jest on kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.  

Nowy album zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos ukaże się 30 października 2020 nakładem Agora Muzyka. 

Już teraz można zamówić album w przedsprzedaży na stronie kulturalnysklep.pl: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/pol-plyty-nowak