„To tylko muzyka” – nowy album Lekko Pijanych

Zespół Sławomir Grzymek i Lekko Pijani świętują właśnie podwójną premierę. 18 września to data premiery długo wyczekiwanego, drugiego albumu grupy pt. „To tylko muzyka”. Od 17 września możemy się cieszyć teledyskiem do trzeciego singla promującego płytę, utworu „Dźwięki C-moll”.

„Dźwięki C-moll” jest kolejnym po piosenkach „Kowadło” i „Znaki na wodzie” singlem promującym płytę „To tylko muzyka”. Z kronikarskiego obowiązku trzeba dodać, że dwa poprzednie promowały również serial ZNAKI (znany z kanału AXN oraz platformy Netflix), w którego drugiej serii. lider i autor piosenek, Sławomir Grzymek, zagrał jedną z głównych ról.

Klip idealnie współgra z zarówno muzyczną jak i tekstową treścią utworu. Słychać tu nostalgię, tęsknotę, zadumę. Z pewnością jest to idealna propozycja do stacji radiowych na jesienne dni i wieczory. Autorem animowanego teledysku jest Bartosz Gorzak (RZA 80).

Album „To tylko muzyka”, którego wydawcą jest firma Soliton, ma premierę dzień po teledysku. Od tego czasu będzie go można kupić w wersji fizycznej oraz będzie on dostępny na wszystkich platformach streamingowych.


Jaki nastrój towarzyszy tej muzyce? Najlepiej dowiedzieć się u źródła, dlatego pytamy o to autora wszystkich piosenek, Sławomira Grzymka: Kiedy pisałem teksty na ten album, to starałem się zestawiać akordy tak żeby uzyskać jak najwięcej przestrzeni muzycznej ale także podzielić płytę na dwie części. Pierwsza połowa albumu miała na celu przyciągnąć uwagę klimatem. Z kolei druga część miała wprowadzać lekki niepokój związany z warstwą tekstową i muzyczną która prowadziła do wyciszenia i zamknięcia płyty. Ostatnie dwa utwory na płycie można by zaliczyć do poezji erotycznej które zamiarem i charakterem różnią się od pozostałych.


Nagranie całego albumu można podzielić na parę etapów Tak Sławomir Grzymek wspomina ten czas: Brzmienia sekcji rytmicznej stawialiśmy studiu Sonus w Łomiankach. Następnie nagraliśmy gitary a wokale zostały zarejestrowane już w kultowym Izabelin Studio. Praca w studiu była bardzo wyczerpująca, spędziliśmy tam razem z realizatorem dobre i szczere chwile, które pozwoliły odpowiedzieć nam na wiele pytań – tych związanych z twórczością, ale nie tylko… można powiedzieć, że także tych egzystencjonalnych.


Oczywiście na premierze „Dźwięków C-moll” nie kończą się działania związane z promocją płyty, to tak naprawdę początek. Żeby być na bieżąco z działaniami zespołu Lekko Pijani, mocno zachęcamy do subskrybowania profili social media (np. fanpage’a FB: https://www.facebook.com/lekkopijani/) oraz zaglądaniu na stronę www.lekkopijani.pl