Atom String Quartet W SOBOTNIEJ „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

Jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. W wyjątkowy sposób potrafi łączyć sięgającą XVIII stulecia tradycję muzykowania w kwartecie smyczkowym z improwizacją i współczesnymi stylami. W sobotę 5 września o godzinie 19.00 gospodarzem najbliższej „Domówki z Dwójką” będzie Atom String Quartet. Transmisja na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej, YouTube oraz Facebooku stacji.


Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Dawid Lubowicz (skrzypce), Mateusz Smoczyński (skrzypce) oraz Michał Zaborski (altówka) łączą możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla nich punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Trudno w sposób jednoznaczny określić styl muzyczny grupy. W jej twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.


– Sesja nagraniowa „Domówki z Dwójką” przyniosła nam wiele radości! Po miesiącach spędzonych w izolacji przyjemnie było nam znów wspólnie zagrać – mówią muzycy.  – W programie naszego koncertu znalazło się po jednej kompozycji każdego z nas oraz Aria z „Trzech utworów w dawnym stylu” Krzysztofa Pendereckiego. Rok temu ukazała się płyta z naszymi interpretacjami utworów tego wybitnego kompozytora i na stałe wprowadziliśmy je do repertuaru koncertowego. Mamy nadzieję, że program ten przypadnie słuchaczom Dwójki do gustu! – zaprasza kwartet.


➔ Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 5 września o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku i YouTube stacji.