Festiwal CZW RAP NIGHT 2020 nie odbędzie się…. Został odwołany

Jeszcze na koniec lipca br. dzieliliśmy się z Wami radosną informacją, iż CZW RAP NIGHT 2020 odbędzie się, lecz dzisiaj jak piorun z nieba trafiła do nas informacja, że… impreza musi zostać odwołana. Oficjalne stanowisko Organizatora w formie oświadczenia znajdziecie poniżej.

Pierwotnie festiwal CZW RAP NIGHT 2020 miał odbyć się już po raz 13. w m. Człuchów (woj. pomorskie) w dniu 22.08.2020 r. Organizatorzy zapowiadali, iż względów pandemicznych tegoroczna edycja miała odbyć się w mniejszej formie niż zazwyczaj oraz przy mniejszym udziale publiki, a zagrać mieli m.in. PRO8L3M, czy Szymi Szyms i OsaKa.

1. Oświadczenie Organizatora – Dyrektora Pana Adama Bondarenko z Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie:
„Kochani! Z wielką przykrością i zdenerwowaniem, informuję, że tegoroczna edycja naszej sztandarowej imprezy CZW RAP NIGHT musi zostać ODWOŁANA!

Powodem takiej decyzji jest pismo nr. SE.II.4726.02.2020.AŻ od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Człuchowie, który uznał, że w związku ze wzrostem liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 organizowanie naszej imprezy może zagrażać życiu i zdrowiu uczestnikom oraz mieszkańcom miasta Człuchowa.

W związku z powyższym, nie mogę się zdecydować na podjęcie ryzyka organizacji tego wydarzenia mimo poniesionych już kosztów. Mam nadzieję, że zrozumiecie moją decyzję.

Informuję jednocześnie, że jestem po rozmowach z zespołem PROBLEM i ustaliliśmy, że koncert odbędzie się w najbliższym możliwym terminie. Informuję też, że pieniądze za zakup biletów zostaną Wam zwrócone za pośrednictwem portalu bilety24.


Bardzo Was wszystkich przepraszam i informuję, że podjąłem tę decyzję z wielką przykrością ponieważ traktuję to swoiste święto hip – hopu bardzo poważnie i jest to dla mnie osobiście wielkie wydarzenie promujące nasze miasto. Dziękuję też za zaangażowanie Markowi Miszczyszynowi, który jak zwykle poczynił wszelkie starania aby wydarzenie odbyło się na wysokim poziomie.

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i przybycie na koncert PROBLEMU w Człuchowie. O terminie poinformujemy Was jak tylko będzie to możliwe.”

2. Stanowisko organizacji Vibe2NES, zajmującego się promocją wydarzenia:

„Do dziś byliśmy pełni nadziei, energii i zaangażowania w tegoroczny CZW RAP NIGHT… Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby 13. edycja się odbyła i żebyśmy mogli się wszyscy spotkać podczas tego hip-hopowego święta, którego tradycja ciągnie się od 2008 roku…

Niestety rano odebraliśmy telefon od Dyrektora MDK w Człuchowie z odgórną informacją, o której w szczegółach można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu MDK w Człuchowie. Bardzo nam przykro, ale mamy nadzieję sami rozumiecie, że w tym momencie mamy związane ręce, a cała sytuacja jest spowodowaną pandemią… Walczyliśmy do końca. Mamy nadzieję zobaczymy się niedługo. W kontakcie!”

Będziemy informować Was o dalszych poczynaniach, gdyż jak można wywnioskować z ww. oświadczeń impreza odbędzie się w innym terminie.

Więcej na: http://www.facebook.com/czluchowrapnight