RSZAWSKIE COMBO TANECZNE w klubokawiarni NO PROBLEM

No Problem/Bracka 20 i Mystic Production zapraszają na koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne 16 maja o godz. 20! Koncert będzie można obejrzeć na FB klubokawiarni No Problem.

https://www.facebook.com/events/692315314883764/

O zespole:

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. 

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.

Klip do utworu „U Bronki wstawa” – 

Klip do utworu „Ach te Rumunki”  – 

Klip do utworu „Warszawo Ma” –

Ani cepeliada orkiestry ulicznej, ani folklor miejski opakowany na nowo w stylu Szwagierkolaski. Piosenki starej Warszawy można wykonać fascynująco, śpiewając je i grając ot tak, po prostu, wystarczy brzmieniem oddać klimat lokalu rozrywkowego sprzed wojny i zgromadzić grupę muzyków, którzy tę knajpę odegrają pięknie. Janowi Emilowi Młynarskiemu, synowi Wojciecha, perkusiście jazzowemu i liderowi różnych muzycznych eskapad, ta sztuka się udała“

Bartek Chaciński „Polityka”

Zespół wystąpi w składzie: 

Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno

Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
Anna Bojara – piła
Sebastian Jastrzębski- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas
Maurycy Idzikowski – trąbka