Czwórka wspiera DJ-ów w czasie pandemii

Tak jak kina czy teatry, także scena klubowa przenosi się do internetu – pustkę po klubach zaczynają wypełniać didżejskie streamy. Czwórka także udostępniła DJ-om swoją antenę i zaprosiła do współpracy przedstawicieli polskiej sceny klubowej, którzy będą mogli prezentować swoje sety, dzięki czemu słuchacze mogą poczuć się jak w klubie, nie wychodząc z domu. Jako pierwsi, już 12 i 14 maja, za gramofonami staną Nowosad oraz DJ Mixtee.

„Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji – po raz pierwszy w dziejach zamknięto kluby, a didżeje na całym świecie pozostali bez możliwości grania i zarabiania. Także rodzima scena klubowa znalazła się w poważnych tarapatach.” – mówi koordynator projektu Norbert „Bert” Borzym. Dlatego też Czwórka wychodzi naprzeciw DJ-om i otwiera przed nimi możliwość grania przed liczną publicznością – w postaci streamów na antenie oraz na Facebooku. Podczas godzinnych setów didżejskich usłyszymy m.in. techno, house, disco, trap, hip hop i wiele innych gatunków muzycznych w wykonaniu artystów z całej Polski.

Będzie można ich posłuchać we wtorkowe wieczory w audycji „12 cali na godzinę – 12”/h” (godz. 19.00-20.00, emisja audio i wideo!) oraz w „Muzycznych Nowościach Czwórki” (w drugi i czwarty czwartek miesiąca, godz. 9.00-10.00), a streamingi będzie można zobaczyć także na Facebooku Czwórki.

Jako pierwszy, we wtorek 12 maja, ze swoim setem wystąpi Nowosad, czyliJakub Nowosadzki – DJ, trzykrotny finalista Burn Residency (Poland), a także inżynier dźwięku i projektant oświetlenia. Pochodzi z Lublina, ale gra także na warszawskich scenach. Supportował takich artystów jak: Chris Liebing, Bondax, Mind Against, &Me, Ejeca, Adam Port, Skream, Patrice Baumel oraz wielu innych. Jego występy oscylują na pograniczu disco, house, techno i takie tworzy również swoje produkcje. Od lat prowadzi multimedialno-wizualny projekt Pryzmat, a także Splot Słoneczny i Castle Rave. Od marca tego roku odpowiada również za program artystyczny warszawskiej Waty Cukrowej, czyli jedynego w swoim rodzaju klubu sezonowego nad Wisłą. Nowosada usłyszymy – i zobaczymy – już we wtorek, 12 maja, w ramach audycji “12 cali na godzinę – 12”/h”.

Kolejny set – 14 maja w „Muzycznych Nowościach Czwórki” (najbliższy czwartek, godzina 9.00-10.00). Wystąpi wówczas DJ Mixtee, czyli Anna Grabias, która staje za konsolą od 19 roku życia, do tej pory wypuściła ponad 20 mixtape’ów. Ma za sobą liczne koncerty zagraniczne, także podczas imprez sportów deskowych, których jest ogromną fanką. Grała m.in. w Bułgarii, Norwegii, Niemczech, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoszech czy Francji. Wystąpiła jako support przed Seanem Paulem i Sigalą. Uważne oko wypatrzy ją także w epizodycznej roli w serialu HBO „Ślepnąc od świateł”. Razem z K-Leah tworzy duet didżejsko-wokalny Sugarfree.

W kolejnych audycjach wystąpią m.in. Alicja Aksamit, Ola Teks i Sept.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.