Lato z Radiem 2020: znakomita muzyka, rozmowy, podróże i konkursy.

Lato z Radiem 2020 jak zawsze będzie rodzinne, pozytywne, tętniące życiem i muzyką, będą koncerty i spotkania na żywo z artystami i słuchaczami a wszystko na antenie Programu 1 Polskiego Radia i w Internecie. Podeszliśmy odpowiedzialnie, ale jednocześnie kreatywnie do sytuacji i prognoz na najbliższe miesiące mówi Agnieszka Kamińska, prezes i redaktor naczelna Polskiego Radia dlatego przenosimy wszystkie zaplanowane w ramach Lata z Radiem koncerty plenerowe oraz wydarzenia im towarzyszące do świata wirtualnego zapowiada. Będą streamingi koncertów, rozmów z artystami, propozycje wspólnej zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Słuchacze mogą się spodziewać naprawdę przebojowego lata.

To będą wyjątkowe wakacje w życiu większości polskich rodzin mówi Agnieszka Kamińska, prezes i redaktor naczelna Polskiego Radia. Wiemy, że pokolenia Polaków nie wyobrażają sobie wakacji bez kultowej „Polki Dziadek” niejako obwieszczającej początek lata, bez popularnej audycji Lato z Radiem oraz towarzyszących jej koncertów plenerowych. Mogę zapewnić, że będą bardzo zadowoleni. Przygotowujemy wiele atrakcyjnych propozycji antenowych, wierząc, że lato 2020 Polacy spędzą z Polskim Radiem.

Co tydzień w czasie wakacji na antenie Jedynki, stronie latozradiem.pl i w social mediach z kameralnego Studia im. W. Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia transmitowane będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. Jestem przekonany, że zaproszone gwiazdy w internecie zgromadzą wielką publiczność, a nasi słuchacze szybko docenią tę nową formułę muzycznych spotkań mówi Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia. Szczegóły ogłosimy w połowie czerwca zapowiada. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami transmitowane zarówno na antenie Jedynki, jak i w internecie. Dzięki multimedialnej obsłudze wydarzeń, będzie można jak podczas spotkań na żywo zadawać pytania ulubionym artystom. Jedynka zapowiada wiele muzycznych wzruszeń i zaskoczeń, ale także wspomnień z przebogatej historii „Lata z Radiem”.

Dziennikarze Jedynki w ramach akcji Polskiego Radia #JesteśmyzWami! zaplanowali w codziennych audycjach „Lata z Radiem” (godz. 9.00-12.00) relacje na żywo z najciekawszych turystycznie, historycznie i kulturowo miejsc w całej Polsce, spotkania z cenionymi i lubianymi postaciami, z osobami w szczególny sposób angażującymi się w życie lokalnych społeczności, przedstawią fascynujące losy cichych bohaterów zmieniających rzeczywistość wokół siebie. Prowadzący „Lato z Radiem” zaproszą słuchaczy do polecania pięknych miejsc w naszym kraju i opowiadania o nich nie tylko na antenie, ale także poprzez przesyłanie zdjęć i filmików, które prezentowane będą w internecie. Relacje z wyjazdów ekipy Jedynki do niektórych z nich także można będzie śledzić na stronie latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych. Będziemy pokazywać piękno Polski i Polaków we wszystkich możliwych aspektach zapowiada Roman Czejarek, jeden ze współtwórców Lata z Radiem”. Czasem będzie to cud natury, perełka architektoniczna lub ciekawa trasa do pieszej wyprawy z dziećmi, innym razem gościć będziemy w domach, regionalnych restauracjach czy u producentów naturalnej żywności. Będziemy rozmawiać z wartościowymi ludźmi, dla których rzetelna praca i wiedza ważniejsze są niż chwilowy rozgłos  dodaje.

Jedynka zaproponuje także interaktywne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W ubiegłym roku we wszystkich miastach, gdzie gościł Festiwal Lata z Radiem, najmłodsi pokochali ćwiczenia i zawody sportowe prowadzone na świeżym powietrzu przez prowadzącą w Jedynce audycję „Gimnastyka poranna” Aleksandrę Żelazo. W czasie nadchodzących wakacji dzieci mogą liczyć na bicie rekordów w kolejnych konkurencjach i inne ciekawe propozycje zabaw sportowych  proponowanych jednak za pośrednictwem internetu.

Dzięki stałemu rozwojowi możliwości multimedialnych Polskiego Radia, użyciu najnowocześniejszego sprzętu i technologii możliwe będzie łączenie się z grupami słuchaczy, organizowanie „wspólnego oglądania”, zapraszanie do niego znajomych  czyli to, co dla „Lata z Radiem” najważniejsze: budowanie poczucia wspólnoty, promowanie rodzinnego spędzania czasu, doskonała rozrywka przy najlepszej polskiej muzyce. #JesteśmyzWami!

Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl i latozradiem.pl.