Funk da System w „Będzie Głośno!” – Czwórka zaprasza na koncert

Jak zawsze w piątek wieczorem, Damian Sikorski zaprasza na koncert na antenie radiowej Czwórki. Tym razem, 17 kwietnia o godz. 19.00 w audycji „Będzie głośno!” retransmisja występu Funk da System. Grupa została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu „Wydaj płytę z będzie głośno”.

– Zespół co najmniej tak „kolorowy” jak Łąki Łan, ale w wersji funkowej – przedstawia muzyków Damian Sikorski, gospodarz piątkowej audycji „Będzie głośno!” – Byłem pozytywnie zaskoczony ich stylem scenicznym, poczuciem humoru i repertuarem, kiedy zgłosili się do akcji „Wydaj płytę z Będzie głośno!” w 2017 roku. To prawdziwe oryginały!

Zespół Funk Da System wystąpił na Czwórkowej scenie ponad dwa lata temu. Od tego czasu ukazała się m.in. płyta długogrająca grupy pt. „Kwantissimo”, muzycy zagrali też wiele koncertów, m.in. w ramach ekologiczno-muzycznej akcji Czwórki „EKOiści”.

Słuchacze po raz kolejny usłyszą sporą dawkę funku, soulu i disco z dużą nutą improwizacji i poczucia humoru w wykonaniu grupy z Dolnego Śląska. – Zabawa, bauns i pląs to nasza muzyczna dobra nowina, którą chcemy z uśmiechem nieść w najsmutniejsze i najbardziej zamulaste zakątki ziemskiego padołu. Funk Da System to nie tylko nazwa bandu. To przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją – zapewniają muzycy.

Zespół usłyszymy w składzie: Funky Farmer (gitara), Sztos Sztosowicz (gitara), Prorok Krejzajasz (saksofon), Prorok Imprezjasz (saksofon), Prorok Partyhardiasz (trąbka), Prorok Puciohenzap (puzon), Juliusz Walenty Lapdens (bas), Serowy Obwarzanek (klawisze i wokal), Dżeremi Kupenhałzer (perkusja), Elektroniczna Dama z Miszigan (wokal).

Retransmisja koncertu na antenie Czwórki: w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

W każdy piątek Czwórka zaprasza do słuchania retransmisji koncertu, który odbył się w Czwórkowym studiu. Można ich słuchać o godz. 19.00, w drugiej godzinie audycji „Będzie głośno” Damiana Sikorskiego.

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” to program radiowy, umożliwiający debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na wybranych artystów. Trzecią odsłonę „Wydaj płytę z Będzie Głośno” wygrała Sara Kordowska. W październiku ub.r. Czwórka wydała debiutancką płytę laureatki konkursu zatytułowaną „Wszystko i nic”.Niedawno do sprzedaży trafiła kolejna składanka „Będzie Głośno Vol. 2”, zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do ubiegłorocznej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się: Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst oraz zespół Jolokia, nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.

Kolejny koncert już 24 kwietnia, w kolejnej odsłonie audycji wystąpi hip-hopowy skład Szpilersi.