Michał Kmieciak uświetnił Piano Day nowym singlem

The Only Thing Worth Fighting For” – tak zatytułowana jest najnowsza kompozycja poznańskiego kompozytora. Pianista i jeden z pierwszych przedstawicieli nurtu contemporary classical w Polsce opublikował utwór z okazji Piano Day, muzycznego święta, które obchodzimy 88 dnia roku.

– Początkowo miałem w planach wydanie zupełnie innego utworu, ale pomyślałem sobie, że napiszę coś bardziej aktualnego, oddającego moje emocje w kontekście tego dzieje się na świecie. Usiadłem do pianina z myślami o zdecydowanie smutnej rzeczywistości. Jednak z pierwszym dźwiękiem naszła mnie myśl, że pomimo całego smutku i cierpienia na świecie ciągle jest coś, o co warto walczyć. O miłość! I tak właśnie od pierwszego do ostatniego praktycznie dźwięku utwór powstał podczas dosyć impulsywnej i emocjonalnej improwizacji ­– opisuje Michał Kmieciak.

Utwór dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych i sklepach z muzyką cyfrową. Zilustrował go również teledysk, który można zobaczyć na kanale YouTube artysty.

Michał Kmieciak jest jednym z pierwszych polskich reprezentantów nurtu contemporary classical. W 2016 roku wydał debiutancki album „Love Lost”. Specjalizuje się w melancholijnej, pełnej emocji muzyce, która zaciera granice pomiędzy współczesną klasyką, popem i muzyką filmową. 

Wielkimi krokami zbliża się zaplanowana na 2020 rok premiera drugiego albumu Michała Kmieciaka. Na jego fanów w najbliższym czasie czekać będzie też kilka niespodziewanych duetów.