Muzyka w świątecznym klimacie: Aga Dyk „Przez pół świata”

Rok 2019 Aga Dyk zamyka premierą swojego pierwszego świątecznego singla pt. „Przez pół świata”. Jest jego współautorką i współkompozytorką obok Mariusza Szymczuka i Marcina Kuczewskiego. Utrzymany w klimacie retro-popu utwór z pewnością przypadnie do gustu fanom energicznych, świątecznych melodii, które umilają grudniowe przygotowania do świąt.

Święta Bożego Narodzenia to dla mnie absolutnie wyjątkowy czas. Czekam na niego cały rok. Rodzinna atmosfera. Niezwykły smak wigilijnych potraw. Zapach lasu zamknięty w igłach strojnie ubranej choinki. No i oczywiście wypełniające każdy kąt domowego zacisza, dźwięki kolęd i pastorałek, które niezależnie od wieku wszyscy tak chętnie słuchają i śpiewają. Od dobrych paru lat moim małym marzeniem była własna piosenka świąteczna. Chciałam, żeby odzwierciedlała ona moje radosne nastawienie i niestygnące umiłowanie do tego magicznego czasu. Gdy otrzymałam szkic utworu „Przez pół świata”, od razu wiedziałam, że jest dla mnie idealny! To była miłość od pierwszego usłyszenia. Jestem z niego bardzo dumna. Mam nadzieję, że „Przez pół świata” będzie muzycznym prezentem nie tylko dla mnie, ale także dla wielu słuchaczy, którym umili świąteczny czas.

AGA DYK – BIO

Aga Dyk to popularna wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Od ponad 10 lat jest wokalistką zespołu Brathanki. Jest aktywną przedstawicielką Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad 20 festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła m.in. Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory jak „Mało Wiesz o Miłości” czy „Sorry Mama”. Z zespołem Sane nagrała utwór „Berlin Płonie”.

Z zespołem Brathanki nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów (2011), Brathanki – Kolędy (2012) i moMtyle (2014). Ostatnie wydawnictwo promował singiel „Mamo, Ja Nie Chcę Za Mąż”, który zdobył już ponad 12 mln odsłon w serwisie YouTube. W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało jej Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016.
Równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej solowe single „Creme Brulee” i „Wracaj.com” zyskały ponad milion wyświetleń na You Tube.
W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album pt. „Odlot na Dominikanę”. Po nim ukazały się nowe single takie jak „Kropla rosy” czy „Stróż” i ostatnio – ”S.O.S.”.

FB https://facebook.com/agadykofficial
INSTAGRAM https://www.instagram.com/aga_dyk_official

ZOBACZ INNE TELEDYSKI
https://goo.gl/ZWnqYQ
ZOBACZ WYSTĘPY NA ŻYWO
https://goo.gl/HzyGnV
http://bit.ly/SUBSKRYBUJ_AGE_DYK