Stefski & Hutch prezentują nowy singiel „Tajemnica”

Tajemnica” to wyjątkowo chwytliwa piosenka która odkrywa kolejne inspiracje duetu. Tym razem usłyszymy brzmienie afroamerykańskiego funku; w prostej linii od takich pojęć jak „polish jazz”, które do tej pory wydawały się obce stylistyce zespołu. Klimat piosenki został pięknie podkreślony przez gościnny udział saksofonisty Marcina Gańko (na stałe grający z Anią Dąbrowską) oraz nowego bliskiego współpracownika duetu, perkusisty Macieja Duszaka (z zespołu Sidney’a Polaka).Singel „Tajemnica” jestzapowiedzią długo oczekiwanego pierwszego albumu Stefski & Hutch, „Piosenki z kraju Apokalipsy”, którego premiera jest zaplanowana na styczeń 2020.

Posłuchaj singla

Premierze piosenki będzie towarzyszyć 12 listopada nowy teledysk zrealizowany przez francuskiego reżysera i fotografa Loïc Gatteau z udziałem wyjątkowej Sonii Sherzai.

Stefski i Hutch (czyt. „hacz”) to duet wokalisty, Stéphane’a Włodarczyka i gitarzysty, Tomasza Bogackiego. Zespół powstał w 2015 roku i zdążył wystąpić na takich imprezach jak Spring Break 2016, CJG Europejskie Targi Muzyczne, Łódź Songwriter Festiwal 2017 czy Gala „Wokół Stodoły”, dzieląc scenę z takimi gwiazdami jak Kazik, Perfect, Sorry Boys czy Rykarda Parasol. Po wydaniu kilku indie rockowych singli i EPki w języku angielskim, duet zdecydował się na debiut w języku polskim. Pierwszy krok w stronę tradycji polskiej piosenki został zresztą postawiony już w 2016, kiedy to muzycy nagrali cover Czesława Niemena, “A Varsovie” czyli „Sen o Warszawie” w jego oryginalnej, francuskiej wersji. Był to naturalny wybór dla urodzonego i wychowanego w Paryżu Stefskiego. Twórczość zespołu to ciągłe poszukiwanie pomiędzy tym, co lokalne, a tym co jest uniwersalne.