Hit Dance Monkey od Tones and I numerem 1 na polskim Spotify!

Hit „Dance Monkey” od australijskiej piosenkarki Tones And I właśnie znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej odtwarzanych utworów w serwisie Spotify w Polsce. Jednocześnie piosenka wciąż okupuje pierwsze miejsce najczęściej wyszukiwanych utworów w aplikacji Shazam, a w zeszłym tygodniu zdobyła szczyt notowania najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii.

POSŁUCHAJ „DANCE MONKEY”

Już niedługo o fenomenie Tones And I będzie mogła się przekonać również polska publiczność – artystka wystąpi na koncercie w Krakowie w Klubie Studio23 marca 2020 roku.

Pochodząca z australijskiego Mornington Peninsula Tones And I w 2018 roku wybrała się do Byron Bay, by tam spróbować zarabiać, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia przyciągnęła tłum. Postanowiła więc rzucić pracę i przenieść się do Byron, gdzie przez rok mieszkała w swoim vanie, a w weekendy śpiewała dla przechodniów i pisała piosenki.

Na niedawno wydanej EPce „The Kids Are Coming” oprócz hitu „Dance Monkey” znalazł się również numer „Never Seen The Rain” oraz przełomowy utwór „Johnny Run Away„, który wokalistka zamieściła na dedykowanej niezależnym twórcom platformie „Unearthed” stacji Triple J. Utwór przez dwa tygodnie z rzędu był najczęściej prezentowanym na antenie rozgłośni, a ostatecznie pokrył się w Australii podwójną platyną.

Tones and I odnosi sukcesy również występując na żywo. Właśnie wyprzedała australijską trasę, a jesienią po raz pierwszy wyruszy na podbój Europy, a także da koncerty w Nowym Jorku i Los Angeles.