Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin

Na miłośników niecodziennych spotkań z kulturą czeka wyjątkowe zaproszenie. W najbliższą sobotę w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie zagra Joanna Różewska, mistrzyni stylu brillant, a Piotr Witt autor „Przedpiekla Sławy. Rzecz o Chopinie” zaprezentuje francuskie wydanie swojej książki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a piękne dźwięki i ciekawe treści gwarantowane.

Time for Chopin zaprasza miłośników kultury i Fryderyka Chopina na muzyczno-literackie popołudnie, które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 16:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Doskonałą oprawę instrumentalną okazjonalnego koncertu zapewni Joanna Różewska, wybitna pianistka, laureatka kilkunastu prestiżowych konkursów muzycznych, która koncertowała na całym świecie – solo oraz z orkiestrami, występując dla najważniejszych osób w państwach. Eleganckie wnętrza wypełnią dźwięki utworów stylu brillant – nurtu obecnego w muzyce romantycznej pierwszej połowy XIX wieku. Zawarte w programie kompozycje powstały w Warszawie nim artysta ruszył w świat, a Wielki Polonez Es-dur op. 22 skomponowany został już w stolicy Francji.

O warstwę słowną spotkania zadba Piotr Witt, historyk i autor książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, która została określona jako „odkrycie ważne dla chopinologii”. Pisarz zaciekawi zgromadzonych gości anegdotami z początków kariery kompozytora. Co więcej, odsłoni skrywane w archiwach prawdy historyczne oraz rzuci nowe światło na czas, w którym nieznany nikomu Fryderyk zdobywał ówczesny Paryż.
Warto wybrać się w tę podróż, posłuchać, porozmawiać oraz poprosić o autograf. Tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest wolny.

Time for Chopin


Są to codzienne koncerty, które odbywają się na Starym Mieście w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8. Każdego dnia o godz. 18:00 przez 50 minut można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów. Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę www.TimeforChopin.eu lub telefonicznie pod numerem + 48 601 808 392. Inicjatywę Time for Chopin wspiera założone w 1934 roku Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, które szerzy wiedzę o twórczości kompozytora.