Blauka wydała debiutancki album!

Blauka to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przewrotnie przez twórców jako „retrospektywny rock rekreacyjny”, który w zasadzie mówi tyle samo niewiele, a o ile ciekawiej brzmi. Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego.
Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek skrywające zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Ich piosenki charakteryzuje rzadko spotykane podejście do kompozycji muzycznej, wrzucone do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.

27.09 pojawił się debiutancki album zespołu Blauka zatytułowany „Miniatura”.Zespól działa od czerwca 2018 roku i do tej pory wydał niezależnie trzy single z teledyskami „Figle Zuchwałe”, „Zawzięcie” i „Fantazmat”? Niedawno pojawił się kolejny singiel „Polana”, który bezpośrednio zapowiadał album „Miniatura”. Czy zespół zaskoczy nas kolejnym obrazem, tego jeszcze nie wiemy, ale wiemy, że Blauka lubi zaskakiwać. 

Album „Miniatura” to zbiór dziesięciu utworów w duchu „retrospektywnego rocka rekreacyjnego” – jak określa swój styl sam zespół. Są to piosenki nieoczywiste w brzmieniu i formie, opowiadające o marzeniach, ale i zwątpieniach dotykających nas wszystkich. Muzyka na płycie, będąca oderwaniem od współczesnego hałasu, jest przepełniona melodiami oraz stanowi rozwinięcie polskiej, klasycznej myśli muzycznej. Z kolei teksty piosenek pozwalają na spojrzenie z przymrużeniem oka na otaczającą nas rzeczywistość.

„Miniatura” zawiera wcześniej wydane, bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy single – „Figle Zuchwałe”, „Zawzięcie” i „Fantazmat”. Do każdego z nich powstały teledyski, które zostały zauważone i docenione na festiwalach filmowych w kraju i za granicą (Niemcy, USA, Rumunia, Włochy). Nietuzinkowe podejście Blauki do sztuk wizualnych odzwierciedla się również w oprawie albumu – nietypowe pudełko z charakterystycznym okienkiem skrywa w sobie kunszt ilustratorki Natalii Trochowskiej, będący finezyjnym dopełnieniem wydawnictwa.

Utwór, który możecie znaleźć na playlistach jako promujący wydawnictwo to „Domek na plaży”. 

https://open.spotify.com/embed/album/0UsoTYTNOOtCKyZHP2Wi6n

Tracklista:

1. Amerykański Sen
2. Figle Zuchwałe
3. Błękitna
4. Polana
5. Zawzięcie
6. Haj
7. Fantazmat
8. Domek na plaży
9. Dobry Widok
10. Miniatura