Znamy już support listopadowego koncertu Godspeed You! Black Emperor!

Znamy już support listopadowego koncertu Godspeed You! Black Emperor. 8 listopada w warszawskiej Progresji przed legendarną grupą wystąpi Xarah Dion – jedna z najciekawszych postaci undergroundowej sceny Montrealu!
Utalentowana Kanadyjka, multiintrumentalistka, miłośniczka mrocznych syntezatorowych brzmień, współpracowała m.in. z Mataną Roberts. Wspólnie z Marie Davidson tworzyła też grupę  Les Momies de Palerme związaną z wytwórnią Constellation. Od dzieciństwa gra na pianinie oraz klawikordzie, czasem sięga też po gitarę, jednak na scenie korzysta przede wszystkim z kilku syntezatorów. Jej solowa płyta „Le Mal Necessaire” łączy brzmienia spod znaku minimal wave z industrialną surowością, okultystycznymi inspiracjami i punkowym „attitude”.
Przypomnijmy, że 8 listopada Godspeed You! Black Emperor po raz pierwszy zagrają w Warszawie. Będzie to jedyny polski występ kultowej formacji. W klubie Progresja intensywnym dźwiękom towarzyszyć bedą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy eklektyzm post-rocka, potęgę epickiej muzyki gitarowej, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata. Trzy gitary, dwie perkusje, dwa basy, wiolonczela i skrzypce sprawiają, że GY!BE na scenie potrafią zabrzmieć potężnie, a dynamiką nie ustępują mistrzom rockowego hałasu czy klasycznej orkiestrze. W 2010 roku zespół zaproszono do kuratorskiej opieki nad jedną z edycji cyklu All Tomorrow Parties, zaś trzy lata później Kanadyjczycy supportowali Nine Inch Nails. Wiosną tego roku ukazało się znakomite wydawnictwo grupy „Asunder, Sweet and Other Distress”, które krytycy zgodnie uznają za jeden z najciekawszych albumów 2015 roku.
Bilety na koncert do nabycia za posrednictwem serwisów: Biletomat.pl, Ticketpro.pl oraz Eventim.pl, a także w stałych punktach sprzedaży (EMPiK, Saturn, Mediamarkt)
Xarah Dion  „L’Asphalte Chaude”

Godspeed You! Black Emperor „Asunder, Sweet and Other Distress”,

8 listopad 2015, Warszawa, klub Progresja, godz. 20.00
Godspeed You! Black Emperor (Can)
support: Xarah Dion (Can)