Chico Rose i Afrojack we wspólnym utworze „Sad” podbijają listy przebojów!

Dwóch artystów wkracza na nową muzyczną ścieżkę za sprawą klimatycznego, house’owego kawałka.


Muzyczna chemia między Chico i Afrojackiem pojawiła się, gdy po raz pierwszy współpracowali w 2016 przy utworze „The Great Escape„. Później wydali razem jeszcze ubiegłoroczne hity „2012” i „Where Did The Love Go„. 


Sad” to utwór pełen różnych emocji. Mamy tu melancholijną melodię, wysmakowane warstwy syntezatorów oraz sentymentalną linię wokalną, która skontrowana została subtelnym, acz zaraźliwym, house’owym groove’em.

Chico Rose
Chico Rose od kilku lat ciężko pracuje nad swoją muzyką. Pierwszy singiel „Play On” wydał w 2014 roku nakładem wytwórni Dirty House należącej do Vato Gonzaleza. Później ukazały się kolejne single wydane w barwach różnych labeli jak Protocol Recordings Nicky’ego Romero czy Wall Recordings Afrojacka. W tym czasie kolejni, uznani DJ-e zaczęli wspierać i promować muzykę Chico, w tym oczywiście Afrojack, który towarzyszył Rose’owi podczas jego ubiegłorocznych setów, a nawet zaangażował Chico do swojej ekipy.

Ich pierwszy wspólny numer „The Great Escape” okazał się wielkim sukcesem i zaowocował kolejnymi kooperacjami. Chico ponadto wystąpił na największych festiwalach jak Ultra Music Festival (Miami), Tomorrowland (Belgia), EDC (Las Vegas) czy Untold (Rumunia). Po 5 latach działania pod szyldem Ravitez zdecydował się używać prawdziwego imienia i nazwiska (Chico de Reus) oraz dalej tworzyć muzykę jako Chico Rose, czego najnowszym przykładem jest „Sad” z Afrojackiem.

Afrojack
Afrojack trafił na 8. miejsce rankingu 100 najlepszych DJ-ów 2018 roku przygotowanym przez magazyn DJ Mag (był to ósmy rok z rzędu, kiedy znalazł się w top 12 rocznego zestawienia). Tym samym jest on jednym z najpopularniejszych współczesnych wykonawców muzyki tanecznej i jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów. Przez lata współpracował z takimi sławami jak Pitbull, Sting czy Beyoncé, a także zdobył Grammy za remix piosenki „RevolverMadonny, który stworzył z Davidem Guettą. W tym roku artystakontynuuje dominację na światowej scenie tanecznej.