PREMIERA – Pat Jacob – Całkiem nowy człowiek

„Jest trochę jak dzień. Budzi się, rozwija, gaśnie i znika” – mówi o swojej debiutanckiej płycie Pat Jacob. Muzyk, o którym polska publiczność jeszcze nie słyszała, bo…  był zajęty łowieniem ryb. Dzisiaj swoją premierę ma album:

Pat Jacob – Całkiem nowy człowiek

Kim jest Pat Jacob?

Na co dzień mieszka w Skálholt, małej wiosce na południu Islandii. To bardzo tajemnicza postać. Żartuje, że jest „hodowcą lodowców”. A na hodowli się zna, bo od najmłodszych lat pomagał przy strzyżeniu i dojeniu owiec. „Wełna, sery, naprawa płotu… Chyba po prostu jestem rolnikiem, który czasami posiedzi z instrumentem i nagra coś w wolnej chwili” – śmieje się Pat. „Chciałbym, aby moja muzyka była dla ludzi czymś w rodzaju <środowiska dźwiękowego>, w którym mogą się swobodnie poruszać, odpoczywać, myśleć, czytać książki, gotować lub nie robić nic. Czuć się spokojnie i dobrze”. 

Co znajdziemy na płycie?

To miał być album instrumentalny, ale wspaniałe sploty okoliczności sprawiły, że na drodze Pata Jacoba pojawiły się wokalistki, którym bardzo spodobało się to polsko-islandzkie <środowisko dźwiękowe>. Natalia Grosiak, Katarzyna Nosowska, Maria Peszek i Natalia Przybysz napisały i zaśpiewały swoje teksty do jego muzyki.  

Oficjalnym singlem promującym album jest utwór „Chmury”

słowa i śpiew – Natalia Przybysz, muzyka – Pat Jacob

Spis utworów na płycie „Pat Jacob – Całkiem nowy człowiek”:

1. Wschód

2. W tajemnicy przed sobą (feat. Natalia Grosiak)

3. 1920 (feat. Katarzyna Swinarska)

4. Słońca (feat. Katarzyna Nosowska)

5. Całkiem nowy człowiek (feat. Maria Peszek)

6. Skálholt

7. Chmury (feat. Natalia Przybysz)

8. Hvalur   

Płytę kupić można w naszym sklepie:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,34806.htm