Liam Gallagher ujawnia okładkę albumu „Why Me? Why Not.” i nowy utwór „The River”.

 Premiera drugiego solowego albumu Liama „Why Me? Why Not.” została potwierdzona na 20 września! Artysta przedstawia okładkę płyty i kolejny utwór z nadchodzącego wydawnictwa – „The River„. Dodatkowo, ujawnia również szczegóły jesiennej trasy koncertowej w Wielkiej Brytanii oraz daty występów w Europie!

Posłuchaj utworu „THE RIVER”

Zapowiada się, że oczekiwany z utęsknieniem drugi solowy album Liama Gallaghera, „Why Me? Why Not.” będzie jedną z największych premier tego roku. Artysta ujawnił dziś okładkę płyty, na której znajduje się jego portret autorstwa Toma Bearda. 

Artysta wystąpi w nadchodzącą sobotę na Pyramid Stage na Festiwalu Glastonbury i będzie to na pewno legendarny koncert! Dziś Liam zaskoczył fanów i zaprezentował nowy utwór „The River„. Piosenka wzywa obecne pokolenie do walki o zmianę. Została napisana wspólnie przez Liama i producenta utworu, Andrew Wyatta, który był kluczowym współpracownikiem na solowym albumie Liama, „As You Were”.

Poniżej daty trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii i Europie:

LISTOPAD 2019
11th – Cardiff, Motorpoint Arena
12th – Birmingham, Arena
14th – Aberdeen, P&J Live
15th – Glasgow, The SSE Hydro
17th – Newcastle, Utilita Arena
18th – Sheffield, FlyDSA Arena
20th – Manchester, MEN Arena
21st – Liverpool, M&S Bank Arena
24th – Dublin, 3Arena
26th – Nottingham, Motorpoint Arena
28th – Londyn, O2 Arena

LUTY 2020
1st – Oslo, Spektrum
2nd – Sztokholm, Annexet
4th – Kopenhaga, Vega
5th – Hamburg, Sporthalle
7th – Amsterdam, Ziggo Dome
10th – Kolonia, Palladium
11th – Berlin, Tempodrom
13th – Monachium, Tonhalle
15th – Rzym, Palazzo Dello Sport
16th – Mediolan, Mediolanum Forum
18th – Wiedeń, Gasometer
21st – Paryż, Zenith

Przypomnijmy, iż debiutancki solowy album Liama Gallaghera „As You Were” okazał się ogromnym sukcesem wśród fanów i krytyków. Zadebiutował na pierwszych miejscach list przebojów w Wielkiej Brytanii i szybko pokrył się tam platyną. Liam ma na swoim koncie wyprzedane plenerowe koncerty, nagrody od Q, NME i GQ, film dokumentalny „As It Was”, a teraz prezentuje nowe wydawnictwo. „Shockwave” to pierwszy przedsmak z jego nadchodzącego drugiego albumu „Why Me? Why Not.” Liam pracował nad tekstem do nowego singla z dwoma kluczowymi współpracownikami, którzy stoją za albumem „As You Were”. To Andrew Wyatt, który zdobył Academy Award za Najlepszą Oryginalną Piosenkę jako współautor „Shallow” z filmu „Narodziny Gwiazdy” i wielokrotny zdobywca Grammy – Greg Kurstin, który jest również producentem utworu. Został on nagrany w Los Angeles i w RAK Studios w Londynie.