We Are Not Your Kind – album już dostępny w pre-orderze

16 maja legendarna grupa Slipknot ogłosiła tytuł i datę premiery nowego albumu „We Are Not Your Kind„. Płytę, która swoją premierę ma 9 sierpnia już teraz można zamówić w przedsprzedaży w największych sklepach muzycznych w Polsce.

Wraz z ogłoszeniem daty premiery płyty ośmioosobowa amerykańska grupa opublikowała nowy utwór „Unsainted„, do którego teledysk wyreżyserował M. Shawn „Clown” Crahan.

Gitarzysta Jim Root, tak mówi o płycie: 

Nigdy wcześniej nie mieliśmy tyle czasu na pracę nad płytą i wspólne jej dopracowanie. Tym razem jedną z głównych inspiracji dla mnie byli artyści, którzy myśleli w kontekście całych albumów, nie tylko pojedynczych piosenek. Choć przemysł muzyczny zmierza w stronę singli, Slipknot idzie wbrew temu trendowi. Zależy nam na doświadczeniu przez fanów całej płyty„. 

Wraz z muzykami nad brzmieniem płyty pracował Greg Fidelman (m.in. Metallica, Slayer). „We Are Not Your Kind” ukaże się pięć lat po znakomitym albumie „.5: The Gray Chapter„, który zadebiutował na szczycie listy „Billboardu” oraz w 18 innych krajach świata, w tym w Niemczech i Japonii. 

Obecnie sztuka, którą tworzymy, spotyka się z największym uznaniem, ponieważ docenienie jej zajmuje sporo czasu” – tłumaczy Clown

Są jeszcze dwie dobre wiadomości dla fanów. Koncert Slipknot z 9 czerwca podczas festiwalu Rock am Ring w Niemczech będzie streamowany na żywo, a występ będzie można obejrzeć, wchodząc na witrynę slipknot1.com. Może to być świetne preludium do zobaczenia kapeli w Polsce. Możliwość taka nadarzy się 25 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie podczas kolejnej edycji Mystic Festival
 

Tracklista

1. Insert Coin
2. Unsainted
3. Birth Of The Cruel
4. Death Because Of Death
5. Nero Forte
6. Critical Darling
7. Liar’s Funeral
8. Red Flag
9. What’s Next
10. Spiders
11. Orphan
12. My Pain
13. Not Long For This World
14. Solway Firth