ALICJA MAJEWSKA ZAGRA WYJĄTKOWY KONCERT W RADIOWEJ JEDYNCE

We wtorek 30 kwietnia br. w radiowej Jedynce wystąpi Alicja Majewska. Koncert odbędzie się w ramach popularnego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami całego świata „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Cały występ będzie transmitowany na antenie radiowej Jedynki. Zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć słuchając od poniedziałku do piątku audycji „Muzyczna Jedynka”.

fot. polskieradio.pl

Legenda polskiej estrady Alicja Majewska wystąpi z repertuarem przygotowanym specjalnie na ten wieczór. Koncert poprowadzi Marcin Kusy, szef muzyczny Jedynki. Posłuchać tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego będzie można po godz. 20.00 na antenie radiowej Jedynki.

– Zapraszam Państwa do posłuchania na antenie Programu 1 Polskiego Radia bezpośredniej transmisji mojego koncertu. Zaśpiewam parę piosenek z najnowszej płyty „Żyć się chce”, parę – ciągle dla mnie nowych – z poprzedniej płyty „Wszystko może się stać”, no i pewnie jakiś mój evergreen. Przy fortepianie oczywiście Włodzimierz Korcz, a towarzyszyć nam będzie kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet, z którym koncertujemy już siódmy rok, i który uczestniczył w nagraniu obydwu wymienionych płyt. Bardzo serdecznie zapraszam! – mówi Alicja Majewska.

Zaproszenia na koncert Alicji Majewskiej można zdobyć, słuchając audycji „Muzyczna Jedynka” od poniedziałku do piątku. Kilka dni przed koncertem, 26 kwietnia ok. godz. 13.20,  artystka będzie gościem tej audycji, opowie o planowanym występie oraz najnowszej płycie „Żyć się chce”. Na albumie znalazł się utwór szczególny – „Żal niebieski” – hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Czy artystka wykona go podczas koncertu? Na to pytanie odpowie sama zainteresowana podczas rozmowy w „Muzycznej Jedynce”.

Scena Szpilmana – Jedynka Live!” to cykl koncertów na antenie radiowej Jedynki, które odbywają się w studiu im. Władysława Szpilmana. Kameralne, muzyczne spotkania z muzyką i artystami z całego świata, transmitowane są w paśmie „Tu jest muzyka”, zawsze kilka minut po godz. 20.00.

„Scena Szpilmana – Jedynka Live!” Alicja Majewska. 30 kwietnia, godz. 20.00. Studio im. Szpilmana. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.  

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/777206772661268/

Więcej informacji na https://www.polskieradio.pl/7,Jedynka