PREMIERA: WASIO – „Sam”, premiera debiutanckiej płyty lidera zespołu Ocean! / 11.04.

Pierwszy singiel „Komunały” spotkał się z dobrym przyjęciem:

Drugim singlem promującym nowe wydawnictwo był utwór „Bądź”, który promował intymny teledysk z udziałem Anny Smołowik i Olafa Deriglasoffa:

Album  „SAM ” to oscylacja pomiędzy subtelnością a folkowo-songwriterskim światem muzycznym. Wasio to też pełnoprawny zespół, złożony z muzyków, na co dzień grających u boku takich artystów jak: Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mela Koteluk czy LemON.

WASIO zapytany o album „ SAM” mówi:

„To najbardziej osobista płyta w mojej dotychczasowej karierze. Mam takie wrażenie, że te dźwięki i słowa gdzieś na mnie czekały. Gdzieś bardzo głęboko. Pierwsze spotkanie z  Rubensem – Piotrem Rubikiem, otworzyło przysłowiowy kurek i teraz należą one również do Państwa”.

Maciej Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który na rynku muzycznym funkcjonuje od 20-stu lat. Na swoim koncie ma nominacje do nagrody Fryderyk oraz setki koncertów z zespołem OCN, m.in. u boku takich artystów jak Kings Of Leon, Beyonce czy Rammstein. Swoje doświadczenia zdobywał na festiwalach zarówno w kraju (Orange Warsaw Festival, Jarocin Festival, Capital Of Rock), jak i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn Festival).

Na obraną aktualnie solową drogę, niewątpliwy wpływ miał wyjazd do Nashville i współpraca z producentem Vancem Powellem (Jack White, The Raconteurs, Arctic Monkeys).

Na początku roku premierę miała także wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich,na której Maciej Wasio udzielał się jako kompozytor, autor tekstów oraz producent.

Jeszcze w tym roku do sklepów trafią nowe wydawnictwa zespołów: Afromental oraz Jamal, które również powstały w ścisłej współpracy z Maciejem Wasio.

Link do kulturalnego sklepu: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/sam-sam

Link do singla w sklepach cyfrowych: http://smarturl.it/WasioSam