Ofenbach prezentują nowy singiel „ROCK IT” z EPki „Ofenbach”!

W ciągu dwóch lat elektro-rockowy duet z Paryża Ofenbach ma na swoim koncie ponad 575 milionów streamów oraz 260 milionów wyświetleń na Youtube!

Posłuchaj EPki „OFENBACH”

Dorian i César, światowej sławy duet Ofenbach nie zwalnia tempa i prezentuje imienny EP album! Znajdziemy na nim największe przeboje, takie jak: „Be Mine„, „Katchi„, „Paradise„, a także pięć zupełnie nowych kompozycji! Wśród nich współpraca z Portugal. The Man i The Bamboos oraz najnowszy singiel „Rock It!”.

Mający zaledwie po 24 lata, duet didżejów z Paryża jest integralną częścią rosnącej sceny deep house’owej, aczkolwiek electro nie jest wszystkim, na co ich stać. Ich brzmienie obejmuje również elementy rockowe i folkowe. Ofenbach potrafią porwać do tańca klubową publiczność, nie oznacza to jednak, że César i Dorian porzucili swoje skórzane kurtki i rockandrollowy wizerunek, czego dowodem jest nowy singiel „Rock It”. 

César i Dorian tak opisują pracę nad nowym singlem „Rock It”:

 Dla nas ten numer, z tak mocno wysuniętym basem, to bezpośrednia kontynuacja ‘Be Mine’. Jest skrzyżowaniem rocka, dance, muzyki elektronicznej i organicznej. Naszym zamiarem było zawarcie w nim energii klubowej piosenki przy jednoczesnym zachowaniu ducha muzyki rockowej. Tak naprawdę napisaliśmy ją w taki sam sposób, jak robiliśmy to w wieku 13 lat w dawnej piwnicy w domu Césara, kiedy Dorian śpiewał i grał na gitarze, a César śpiewał w chórkach i grał na klawiszach.

Tracklista EPki „Ofenbach”:

1. Katchi (Ofenbach VS. Nick Waterhouse)
2. Rock It
3. I Got Burned (feat. Tim Rogers) ( Ofenbach VS. The Bamboos)
4. Be Mine
5. We Can Hide Out (Ofenbach & Portugal. The Man)
6. Feeling Good (feat. Alexandre Joseph)
7. Paradise (feat. Benjamin Ingrosso)
8. Terrified (feat. Tyler Sjöström)
 
Przypomnijmy, że pierwszy światowy hit Ofenbach „Be Mine” został odtworzony w serwisach streamingowych ponad 300 milionów razy, a zabawny klip do utworu odtworzono prawie 100 milionów razy na platformie YouTube. Drugi singiel „Katchi” z kompozytorem Nickiem Waterhousem powtórzył sukces poprzednika – do tej pory odtworzono go ponad 150 milionów razy w streamingu, a klip wyświetlono 140 milionów razy (co więcej zdobył 6 miejsce na airplayu w Europie i #1 na Shazamie pośród utwór dance). Następnie Ofenbach połączyli siły z Benjaminem Ingrosso, kompozytorem ze Sztokholmu, który reprezentował Szwecję na Eurowizji 2018. Z tego zrodził się hit „Paradise„, który wylądował na drugim miejscu zestawienia najczęściej granych piosenek we francuskim radiu!