The Head And The Heart powracają z nowym singlem „Missed Connection”. Premiera albumu „Living Mirage” już 17 maja!

The Head And The Heart ogłosili premierę nowej płyty, „Living Mirage”, która zostanie wydana 17 maja.
Missed Connection” to pierwszy singiel, który promuje nowe wydawnictwo.

Zespół zapowiedział również wyjątkowy livestream z występu w The Belasco w Los Angeles. 21 marca fani będą mogli zobaczyć wyjątkowy występ i usłyszeć piosenki z nowego albumu po raz pierwszy. Livestream rozpocznie się o 20:30 czasu PT (czyli 4:30 czasu środkowoeuropejskiego) na Facebooku The Head And The Heart oraz Live Nation. 

Na początku ubiegłego roku The Head And The Heart spotkali się w Joshua Tree na pustyni Mojave, gdzie powstał pomysł na czwarty albumu – „Living Mirage”. Jest to nietypowa ekspansja folk rocka, który kiedyś tworzyli. Jak tłumaczy basista Chris Zasche nowy album to pewnego rodzaju „odrodzenie i duchowe poszukiwanie”.

POSŁUCHAJ SINGLA „MISSED CONNECTION” 


Proces pisania i nagrywania przeniósł się z pustyni do The Refuge Fox Cities w Appleton, Wisconsin, zachodniego Seattle, Omnisound w Nashville i do Barefoot Recordings w Los Angeles. Z pomocą Tylera Johnsona, Alexa Salibiana i inżyniera Ryana Nasci powstała seria utworów, które wokalista Jon Russell postrzega jako zbiór przeróżnych historii i kroniki wspomnień. „Utwory z nowego albumu są pewnego rodzaju pieczątkami – tłumaczy wokalista – na przykład piosenka „Brenda” przypomina mi nastoletnie czasy na domówkach. Gdy otoczony głośnymi dźwiękami myślisz „Co ja tu robię?” – aż nagle dostrzegasz Tę osobę. Myślisz wtedy „Może jednak zostanę”.

Natomiast singiel „Missed Connection” jest przejmującym ujęciem niepokoju, który poprzedził nagłe dojrzewanie. „Wiele rytmów w tej piosence jest szybszych, używamy też hi-hatów, które nigdy wcześniej nie były obecne w naszej muzyce” – mówi perkusista Tyler Williams, przypisując nowe dźwięki ich miłości do produkcji pop i hip-hopu.

Warto przypomnieć, że członkowie zespołu poznali się przypadkowo na wieczorze talentów w Seattle 10 lat temu – nagle zastanawiając się: „Czy to wszystko się uda?”.

Living Mirage Tracklisting:

01. See You Through My Eyes
02. Missed Connection
03. People Need a Melody
04. Honeybee
05. Brenda
06. Running Through Hell
07. Against The Wall
08. Saving Grace
09. I Found Out
10. Living Mirage
11. Glory of Music