Lion Shepherd zagra przedpremierowo nowe utwory na żywo.

h29 marca ukaże się trzecia płyta Lion Shepherd zatytułowana po prostu „III”. Na razie grupa ujawniła jeden fragment tego wydawnictwa – singlowy „What Went Wrong”, do którego powstał również teledysk. Ale jeszcze przed premierą krążka będzie można posłuchać nowych utworów w wersjach na żywo. 2 marca w warszawskim klubie „Progresja” rozpocznie się krótka trasa koncertowa, podczas której zespół odwiedzi siedem miast.

Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Gdynia, Wrocław, Katowice i Kraków – tak prezentuje się koncertowa rozpiska Lion Shepherd na marzec i początek kwietnia. – Ponad połowa tych występów będzie jeszcze przed premierą „III”, ale nie boimy się konfrontacji nieznanego materiału z publicznością. Często robimy takie ruchy wbrew komercyjnym zasadom. Poza tym nasza publiczność wie, czego spodziewać się po zespole. Graliśmy mało koncertów w Polsce promując poprzednie dwie płyty, więc myślę że fani ucieszą się na możliwość spotkania z nami. Dla nas będzie to zarazem rozgrzewka przed dużą trasą, którą przygotowujemy na jesień. Zagramy przekrojowy materiał na tych koncertach – zapowiada Kamil Haidar, lider Lion Shepherd.


W marcu grupa zamierza wypuścić kolejnego singla z nowej płyty, zapowiadanej jako największa produkcja w karierze. – Podczas sesji wykorzystaliśmy rekordową ilość instrumentów perkusyjnych i strunowych. Czerpaliśmy pełnymi garściami ze wszystkich gatunków muzycznych, które nas inspirują. Na płycie pojawiają się tak charakterystyczne dla zespołu instrumenty jak: gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, ale też nowości jak fortepian czy kwartet smyczkowy. Nagraliśmy ponad 100 minut muzyki – mówi Kamil.

Trio Lion Shepherd powstało w 2014 roku z inicjatywy wokalisty Kamila Haidara i gitarzysty Mateusza Owczarka. Do składu dołączył perkusista Maciej Gołyźniak. W studiu i na trasach koncertowych zespół wspomagają muzycy sesyjni. Grupa ma na koncie dwie, bardzo dobrze przyjęte płyty: Hireaeth (z 2015 roku) oraz wspomnianą wyżej „Heat” (wydaną dwa lata temu). Lion Shepherd dał się poznać szerszej publiczności podczas trasy koncertowej z Riverside oraz występom na Przystanku Woodstock i Impact Festival.
    

LION SHEPHERD – SPRING TOUR 2019

2 marca Warszawa Progresja
17 marca Łódź Klub Scenogrfia
23 marca Bydgoszcz MCK
24 marca Gdynia Klub Pokład
31 marca Wrocław Stary Klasztor
6 kwietnia Katowice P23
7 kwietnia Kraków Klub Kwadrat

Bilety: 
https://www.empikbilety.pl/Event/Lion_Shepherd