PREMIERA ALBUMU ZATYTUŁOWANEGO PO PROSTU „ANIA KARWAN”

Ania Karwan długo kazała czekać fanom na swój pierwszy album, ale jak sama twierdzi na dobre rzeczy warto poczekać. Po sukcesie utworów singlowych, wydawnictwo stało się jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt 2019 roku, trafiając jeszcze przed oficjalną premierą do pierwszej 15-stki bestsellerów Empiku.

Na płycie znalazło się dwanaście bardzo osobistych i szczerych, muzycznych opowieści. Album ukazuje się pod szyldem 2trackrecords – młodej wytwórni założonej przez Bogdana Kondrackiego (członka kultowej formacji Kobong oraz producenta płyt m.in.: Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej i Brodki) oraz Sławka Mroczka – właściciela Custom34 Studio, gdzie płyta Ani została nagrana (i zmasterowana przez Piotra Łukaszewskiego). Bogdan Kondracki jest zarazem wydawcą, producentem albumu,jak również współkompozytorem wszystkich utworów z płyty (wraz z Anią Karwan i Tomkiem Świerkiem). Sama Ania podkreśla, że „jej spotkanie z Bogdanem Kondrackim jest wielką nagrodą za 18 lat  szukania siebie”. Teksty napisała Karolina Kozak wspólnie z artystką. Za dystrybucję odpowiada Warner Music Poland, a poligrafię płyty ze zdjęciami autorstwa Marka Straszewskiego zaprojektował Mariusz Mrotek.
Od dziś album dostępny jest w sklepach oraz serwisach streamingowych.

Posłuchaj albumu

Ania Karwan o swoim debiucie mówi: „Śpiewam od 18 lat. Moje artystyczne „ja” właśnie zdało egzamin dojrzałości. Gdybym podarowała Wam tę płytę wcześniej, nie znaleźlibyście mnie na niej. Dzisiaj wiem, że warto było czekać na to, żeby dowiedzieć się kim jestem”. Pierwszą zapowiedzią płyty był radiowy przebój „Głupcy”, który w kilka miesięcy od premiery zyskał ponad 8 milionów odsłon na YouTube. Na drugi singiel, który ukazał się pod koniec stycznia artystka wybrała poruszającą balladę „Czarny Świt”, ukazującą nieco inną stronę wydawnictwa. Ani Karwan na żywo z materiałem z płyty posłuchać będzie można już od marca. W ramach wiosennej trasy koncertowej, artystka odwiedzi 7 miast: Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Rzeszów, Kraków i Warszawę.

Ania Karwan długo i cierpliwie pracowała na sukces. Szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu „The Voice of Poland” z 2016 roku, w którym dotarła do finału. Podczas „przesłuchań w ciemno” brawurowo wykonała utwór „Purple Rain” z repertuaru Prince’a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Jej wykonanie trafiło nawet do prestiżowego zestawienia TOP TEN GLOBAL VOICE 2016. Trudno jednak nazywać Anię debiutantką, na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, m.in.: Brodką, Edytą Górniak, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską, Andrzejem Piasecznym, Sidneyem Polakiem, O.S.T.R. i zespołem Afromental.