PREMIERA ALBUMU „DROGA” – PIERWSZEJ WSPÓLNEJ PŁYTY PATRYCJI MARKOWSKIEJ I GRZEGORZA MARKOWSKIEGO

Pierwsza wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich to najbardziej wyczekiwany album ostatnich miesięcy. Singiel „Na szczycie”, nagrany we współpracy z chórem Sound’n’Grace, okazał się prawdziwym hitem – odnotował ponad 200 tys. wyświetleń na platformie YouTube zaledwie kilka dni po premierze! A wydany trzy dni temu utwór „Lustro” już podbija listy przebojów. Album „Droga” ukazał się w sprzedaży w piątek, 25 stycznia br. nakładem Wydawnictwa Agora.

Album „Droga” to połączenie muzycznych eksperymentów z dobrze znanym publiczności rockowym brzmieniem. W trzynastu utworach nie zabrakło bluesa, mocnych, gitarowych partii i kilku niespodzianek – Grzegorz śpiewający „w duecie” z kontrabasem jest jedną z nich. Krążek podsumowujący muzyczną drogę ojca i córki jest zapisem ich relacji oraz miłości do muzyki. Patrycja i Grzegorz Markowscy mają wspólną pasję, która musiała w końcu zaowocować wyjątkową płytą. Artyści byli mocno zaangażowani na każdym etapie tworzenia krążka.

Tak o płycie mówi Patrycja Markowska: – Braliśmy z Tatą czynny udział w powstawaniu każdej demówki i każdego dźwięku. Praca szła jak burza. Brak ciśnienia, oczekiwań wobec siebie i tej płyty spowodował, że powstawał materiał prawdziwy i bardzo nam bliski. Ta płyta jest dla mnie najlepszym dowodem, że z przyjaźni i miłości powstają najlepsze rzeczy. Dziękuję Tacie. Za każdą chwilę spędzoną razem. Dobrze, że jesteś. Dziękuję każdemu kto przyczynił się do tego, że ta płyta jest właśnie taka. Wszystkim twórcom – jesteście WIELCY.
Grzegorz Markowski, frontman zespołu Perfect i jeden z najpopularniejszych rockowych głosów w kraju, równie emocjonalnie podchodzi do tego wyjątkowego projektu: – Lubię przytulać ludzi. Kocham przytulać dźwięki. Szczególnie wśród przyjaciół. Ta płyta to takie PRZYTULISKO. Wszyscy dali to co najcenniejsze, czyli talent i wrażliwość.

Fani obojga artystów będą mogli usłyszeć ich na żywo podczas specjalnego koncertu promującego album. 13 kwietnia br. w łódzkiej Atlas Arenie Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski zagrają utwory z najnowszej płyty „Droga” oraz swoje największe przeboje. Na jednej (obrotowej!) scenie zobaczymy Patrycję Markowską z zespołem oraz Grzegorza Markowskiego i zespół Perfect w pełnym składzie. Bilety to na wydarzenie dostępne są na eventim.pl.

Album „Droga” można kupić m.in. na Kulturalnysklep.pl i pod numerem telefonu 22 555 44 00.
Teledysk do utworu „Lustro”:

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory można znaleźć na stronie Wydawnictwa Agora i na Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA oraz Instagram.com/agora_wydawnictwo/.